2010 Lapkričio 05

NATO

NATO parengė Lenkijos ir Baltijos šalių gynybos planus agresijos atveju

veidas.lt

NATO jau turi naują planą, kaip agresijos atveju ginti Lenkiją ir Baltijos šalis, penktadienį paskelbė lenkų dienraštis “Gazeta Wyborcza”.

Dienraštis, remdamasis iš vieno šaltinio NATO būstinėje gauta informacija, nurodė, kad Aljansas sudarė gana detalų reagavimo į agresiją prieš Lenkiją pirmosios fazės planą, tačiau analogiški Baltijos šalių gynybos planai pradinėje stadijoje.

Lenkijos užpuolimo atveju NATO planuoja sutelkti devynias divizijas: keturias iš Lenkijos, o kitas iš Vakarų Europos šalių, tarp jų Didžiosios Britanijos, Vokietijos ir JAV dalinius. Šiame plane numatyti ir pradėti modernizuoti uostai, kurie galės priimti didelius desantininkų dalinius.

Neoficialiais duomenimis, Lenkijos ir Baltijos šalių gynybos operacijas koordinuotų NATO Jungtinių pajėgų štabas, įsikūręs Nyderlandų mieste Brunsume.

Kaip rašo “Gazeta Wyborcza”, šiuos gynybos planus ketinama patvirtinti per vėliau šį mėnesį Lisabonoje vyksiantį NATO viršūnių susitikimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Vilnietis Vilnietis rašo:

    Jei atversime Rusijai duris i NATO, reikia prasyti kad ji mus ir saugotu…Humoras


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...