2011 Gegužės 20

NATO lėktuvai smogė Kadhafi karo laivams

veidas.lt

BFL

NATO aviacija naktį iš ketvirtadienio į penktadienį smogė aštuoniems Libijos lyderio Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) pajėgų karo laivams Tripolio, al Chumso ir Sirto uostuose, nurodoma Aljanso pranešime.

“NATO ir koalicijos aviacija, tęsdama antskrydžius prieš Kadhafi režimui lojalias pajėgas, praėjusią naktį smogė koordinuotus smūgius Tripolio, al Chumso ir Sirto uostuose, – rašoma pranešime, kuriame priduriama, kad buvo atakuoti aštuoni Libijos lyderio karo laivai.”

“Visi NATO taikiniai yra karinio pobūdžio ir tiesiogiai susiję su Kadhafi režimo sistemingomis atakomis prieš Libijos žmones”, – sakė NATO operacijos “Suvienytas gynėjas” (Unified Protector) vyriausiojo vado pavaduotojas kontradmirolas Russellas Hardingas (Raselas Hardingas).

“Atsižvelgiant į karinių jūrų pajėgų didėjantį naudojimą, NATO neturėjo kitos išeities, tik imtis ryžtingų veiksmų, kad apsaugotų civilius Libijos gyventojus ir NATO pajėgas jūroje”, – pridūrė kariškis.

Penktadienį paryčiais Libijos sostinėje Tripolyje girdėjosi nauji sprogimai. Anksčiau Aljanso aviacija atakavo šio miesto uostą, o po šio reido vienas laivas tebeliepsnojo.

Vienas naujienų agentūros AFP žurnalistas, buvęs reporterių grupėje, kurią pareigūnai nuvežė prie tilto, esančio maždaug už kilometro nuo uosto, negalėjo nustatyti, ar degantis laivas yra karinis, ar civilinis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...