2011 Kovo 25

Vaikai

Našlaičio pensija

veidas.lt

"Veido" archyvas

“Kai vyras mirė, aš jau buvau padavusi pareiškimą skirtis, nors teismas mūsų dar nebuvo ištuokęs. Norėčiau sužinoti, ar mano šešerių metų dukrytei priklauso našlaitės pašalpa”, – rašo Janina.

Iki 2004 m. Lietuvos teisės aktai numatė pašalpą našlaičiams, kuri buvo mokama ir be tėvų globos likusiems vaikams iki 18 metų. Šiuo metu galiojantis LR Išmokų vaikams įstatymas vietoj pašalpos našlaičiams numato globos (rūpybos) išmoką, kurią gauti turi teisę tik globojamas vaikas.

Tačiau sprendžiant iš Jūsų klausimo, Jus domina ne “pašalpa našlaičiui”, o “našlaičio pensija”, skiriama ir mokama vadovaujantis LR Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymu.

Teisę gauti našlaičių pensiją turi visi mirusiojo vaikai ir įvaikiai iki 18 metų, o kai kuriais atvejais – ir ilgiau (tai susiję su neįgalumu ir mokymusi aukštosiose, profesinėse ir bendrojo lavinimo mokyklose, dieniniuose skyriuose).

Taigi vadovaujantis šiuo metu galiojančiais teisės aktais, tam, kad vaikas po tėvo ar motinos mirties gautų našlaičio pensiją, nereikalaujama, kad vaiko tėvai būtų susituokę asmens mirties dieną.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...