2013 Kovo 26

Nacionaliniame kelių eismo taisyklių egzamine tikrins, ar vairuotojai žino naujus reikalavimus

veidas.lt


Ketvirtus metus iš eilės rengiamas Nacionalinis kelių eismo taisyklių (KET) egzaminas šiemet vyks balandžio 5 dieną (penktadienį), 12 valandą. Šiemet pirmą kartą egzaminą gyvai galės laikyti visų penkių didžiųjų šalies miestų gyventojai – į egzamino organizatoriaus „Lietuvos draudimo“ biurą pasitikrinti žinių kviečiami ir šiauliečiai. Egzamino organizatoriai praneša, kad šiemet daugiau dėmesio skirs patikrinti, ar dalyviai susipažinę su naujausiais KET pakeitimais.

„Daugelis žmonių, įgiję vairuotojo pažymėjimą, nesivargina atnaujinti žinias, toliau domėtis KET naujovėmis ir tik iš žiniasklaidos sužino apie esminius KET pakeitimus. Pavyzdžiui, pernai KET keitėsi net tris kartus – buvo įvesti elektromobiliams skirti kelio ženklai, keitėsi vaikų vežimo taisyklės, atsirado kitų pakeitimų, tačiau dažnas vairuotojas nežino įsigaliojusių reikalavimų, naujų kelio ženklų ribojimų. Todėl egzamine didelį dėmesį skirsime KET naujovėms, norėdami priminti eismo dalyviams, kad sekti taisyklių pasikeitimus yra pareiga“, – sako egzamino iniciatoriaus, draudimo rinkos lyderio „Lietuvos draudimo“ Strategijos, klientų ir marketingo departamento direktorė Aurelija Kazlauskienė.

Jos teigimu, egzamino užduotys, kurias tradiciškai parengė UAB A. Bialo vairavimo mokyklos direktorius – vairuotojų mokytojas Aleksandr Bial, sudarytos atsižvelgiant ne tik į KET naujoves, bet ir į dažnai Lietuvos keliuose pasitaikančias avarines situacijas.

„Kasmet Lietuvoje kelių policija užfiksuoja daugiau nei 330 tūkst. KET pažeidimų, o pridėję neužfiksuojamus atvejus nusižengimus KET skaičiuotume milijonais. Dėl vairuotojų nepaisomų taisyklių, kasmet Lietuvos keliuose įvyksta daugiau nei 3 tūkst. eismo įvykių, kuriuose nukenčia žmonės. Rengdami Nacionalinį KET egzaminą, norime skatinti žmones gerai pažinti ir laikytis KET, nes tai didina eismo saugumą ir kultūrą Lietuvos keliuose“, – sako Aurelija Kazlauskienė.

Kaip ir ankstesniais metais, egzaminą laikyti gali visi norintys, dalyvavimas jame nieko nekainuoja. Spręsti užduotis galima gyvai penkiuose didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir pirmąjį kartą – Šiauliuose. KET žinių patikrinimas Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje vyks miestų savivaldybėse, jų Tarybų posėdžių salėse. Panevėžyje ir Šiauliuose egzaminas bus laikomas „Lietuvos draudimo“ patalpose (Respublikos g. 11, Panevėžyje ir Aušros al. 17, Šiauliuose). Laikyti KET egzaminą galima ir internetu, naujienų portale „Delfi“.

Šiemet egzamino dalyviams bus pateikta 20 klausimų, teisingai atsakyti į juos bus skirta 30 minučių. Geriausiai KET egzamino užduotis išsprendę dalyviai bus apdovanoti „Lietuvos draudimo“ įsteigtu prizu – privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu vieneriems metams. Šį prizą laimės po du geriausius dalyvius kiekviename mieste, dar 10 draudimo polisų bus išdalinta internetu egzaminą sprendžiantiems dalyviams. Bendrovė taip pat apdovanos visus dalyvius, kurie ateis egzamino laikyti „gyvai“ – visi jie galės pasinaudoti 10 proc. nuolaida privalomajam vairuotojų civilinės atsakomybės draudimui metams. Visi nacionalinio KET egzamino nugalėtojai bus viešai paskelbti per dvi savaites po egzamino interneto tinklapyje www.ld.lt.

Nacionalinį KET egzaminą „Lietuvos draudimas“ pirmą kartą surengė 2010-aisiais, po metų egzaminą imta organizuoti ir naujienų portale „Delfi“. Kasmet egzamino dalyvių skaičius stabiliai augo. Pernai KET egzaminą miestų savivaldybėse ir internete laikė daugiau nei 2000 dalyvių. Po egzamino naujienų portale „Delfi“ egzamino užduotis išsprendė dar 15 500 dalyvių, kurie žinias pasitikrino savo malonumui.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...