2011 Balandžio 19

Energetika

N. Udrėnas: Lietuvai reikia statyti suskystintų dujų terminalą, ir kuo greičiau, tuo palankiau į šalį bus tiekiamos dujos

veidas.lt

Norvegija galėtų tiekti dujų Lietuvai, tik tam reikia jungčių, terminalų, kad jos lengviau patektų į rinkas, teigia Prezidentės vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Nerijus Udrėnas.

“Prezidentės vizito metu į Norvegiją buvo pakankamai detaliai kalbėta su Norvegijos Premjeru Jensu Stoltenbergu (Jens Stoltenberg) apie galimybes gauti dujų iš Norvegijos. Tai sako: be jokių problemų, jie tieks dujų, ir jie dabar vykdo pakankamai daug tyrimų, kaip tik pasigyrė, kad rado dar vieną naują milžinišką telkinį. Taigi dujų atsargų problema (…) yra nepalyginamai mažesnė problema negu naftos atsargų. Tik reikia instrumentų, jungčių, terminalų, kad dujos daug lengviau keliautų į rinkas”, – sakė N. Udrėnas.

Prezidentės vyriausiojo patarėjo vertinimu, Lietuvai reikia statyti suskystintų dujų terminalą, ir kuo greičiau, tuo palankiau į šalį bus tiekiamos dujos. Kartu, pasak šalies vadovės vyriausiojo patarėjo, reikalingos ir derybos su “Gazprom”.

“Tai yra kaimynas, bet ką rodo ir Norvegijos pavyzdys, kaip, jei derėjosi dėl savo sienos, pakankamai nuosekliai, atstovėjo savo poziciją ir galiausiai visiškai neseniai Rusija ir Norvegija pasirašė jūros sienos sutartį, kur kartu bendrai dalykiškai, konstruktyviai vystys gamtos telkinius”, – teigė N. Udrėnas.

Prezidentės vyriausiasis patarėjas kartu akcentavo, kad ir už energetiką atsakingas Europos komisaras Giunteris Otingeris (Gunther Oettinger), ir Europa tvirtai palaiko Lietuvos poziciją dėl konkurencijos ir rinkos santykių energetikos sistemoje.

“Kai pas Prezidentę buvo Seimo Ekonomikos komitetas, irgi buvo pažymėta, kad energetikos klausimai matomi panašiai, ir tikrai reikia bendrai dirbti, kad rinkos mechanizmai būtų įgyvendinti Lietuvoje, kartu reikia sutvarkyti reguliavimo aplinką, kad ji būtų skaidri, reguliatorius sustiprintas, ir tai turės tiesioginę įtaką ir mūsų vartotojams”, – sakė N. Udrėnas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...