2011 Birželio 23

N. Sarkozi: augančios maisto produktų kainos – maras

veidas.lt

Scanpix

Visame pasaulyje 37 proc. per metus išaugusios maisto produktų kainos, privertusios skursti 44 mln. žmonių, yra maras, su kuriuo pasaulio lyderiai turi nedelsdami kovoti, teigia Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi (Nicolas Sarkozy).

Didžiojo dvidešimtuko (G20) valstybių žemės ūkio ministrai susitiko Paryžiuje ir bando rasti būdų, kaip pažaboti augančias maisto produktų kainas.

Kviečių kainos per metus beveik padvigubėjo, kai Rusija ir Ukraina dėl sausros sumažino eksportą. Dėl to, anot Pasaulio banko, maisto produktų kainos dabar rekordiškai aukštos, o 44 mln. žmonių buvo priversti skursti. Jungtinės Tautos prognozuoja, kad šiemet valstybės maisto produktų importui išleis 1,29 trln. JAV dolerių, o tai yra rekordinė suma ir 21 proc. didesnė nei pernai.

“Nepastovios kainos yra maras ūkininkams ir vartotojams. Jos gali priversti žmones badauti ir skursti”, – sakė N. Sarkozi.

Skaidrumo stygius žemės ūkio rinkose tik paskatina kainų šuolius ir taip kelia grėsmę ekonomikos atsigavimui ir maisto gamybai, teigė N. Sarkozi.

“Mes turime imtis veiksmų, ir turime tai daryti kartu. Pasaulis jus stebi”, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...