- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

N. Sarkozi: augančios maisto produktų kainos – maras

Autorius: veidas.lt | 2011 06 23 @ 18:04 | Užsienis | No Comments

Scanpix

Visame pasaulyje 37 proc. per metus išaugusios maisto produktų kainos, privertusios skursti 44 mln. žmonių, yra maras, su kuriuo pasaulio lyderiai turi nedelsdami kovoti, teigia Prancūzijos prezidentas Nikolia Sarkozi (Nicolas Sarkozy).

Didžiojo dvidešimtuko (G20) valstybių žemės ūkio ministrai susitiko Paryžiuje ir bando rasti būdų, kaip pažaboti augančias maisto produktų kainas.

Kviečių kainos per metus beveik padvigubėjo, kai Rusija ir Ukraina dėl sausros sumažino eksportą. Dėl to, anot Pasaulio banko, maisto produktų kainos dabar rekordiškai aukštos, o 44 mln. žmonių buvo priversti skursti. Jungtinės Tautos prognozuoja, kad šiemet valstybės maisto produktų importui išleis 1,29 trln. JAV dolerių, o tai yra rekordinė suma ir 21 proc. didesnė nei pernai.

“Nepastovios kainos yra maras ūkininkams ir vartotojams. Jos gali priversti žmones badauti ir skursti”, – sakė N. Sarkozi.

Skaidrumo stygius žemės ūkio rinkose tik paskatina kainų šuolius ir taip kelia grėsmę ekonomikos atsigavimui ir maisto gamybai, teigė N. Sarkozi.

“Mes turime imtis veiksmų, ir turime tai daryti kartu. Pasaulis jus stebi”, – kalbėjo Prancūzijos prezidentas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/n-sarkozi-augancios-maisto-produktu-kainos-maras

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.