2010 Rugsėjo 17

Maisto kainos

Vieni antkainiai didėja, kiti – mažėja

veidas.lt

Prekybininkai pastaruoju metu ėmė taikyti gerokai mažesnius antkainius mėsai, tačiau pieno produktų antkainiai per porą metų padvigubėjo.

Agrarinės ekonomikos instituto Produktų rinkotyros skyriaus vadovas Albertas Gapšys skaičiuoja, kad 2008-aisiais prekybininkams likdavusi dalis nuo sumos, kurią jiems sumokame už pieną, sudarė apie apie 15 proc., dabar – jau apie 30 proc.

Sūriams taikomas antkainis per dvejus metus taip pat išaugo beveik du kartus – nuo 11 proc. 2008-aisiais iki 21 proc. šiemet. Tuo tarpu pigiausios jautienos antkainis, priešingai, sumažėjo nuo 40 iki 30 proc.

Palyginti nedidelis – apie 25 proc. antkainis nustatomas ruginei duonai. Beje, didžiausias antkainis tarp visų maisto produktų nustatytas miltams: prekybininkams atitenka net 44 proc. visos už miltus pirkėjo sumokamos sumos.

Dar didesni antkainiai taikomi pramoninėms prekėms, tačiau kadangi niekas nekontroliuoja, prekybininkai atsisako juos skelbti.

Tiesa, prekybininkai pabrėžia, kad jiems tenkančios kainos dalies esą negalima vadinti antkainiu, mat į šią sumą įeina ir PVM mokestis. Jų pačių teigimu, pieno produktams jie taiko vos kelių procentų antkainį, ir tik pramoninėms prekėms taikomas kartais ir iki 50 proc. siekiantis antkainis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...