2011 Gegužės 24

Mūsų vis dar trys milijonai, bet ar ilgai?

veidas.lt

BFL

Praėjusią savaitę išankstinius surašymo duomenis paskelbęs Statistikos departamentas pranešė džiugią žinią – Lietuvoje vis dar yra trys milijonai gyventojų. Bet ar čia tikrai yra kuo džiaugtis?

Kai gegužės pradžioje, likus kelioms dienoms iki surašymo pabaigos, paskelbta, kad lietuvių beliko nepilni trys milijonai, šalyje kilo didžiulė sumaištis. Surašymo duomenys tapo labiausiai aptarinėjama tema. Tačiau Statistikos departamentui baigus surašymo apklausą ir praėjusią savaitę paskelbus išankstinius duomenis kilusi audra šiek tiek aprimo: surašytųjų skaičius vis dėlto peržengė psichologiškai svarbią trijų milijonų ribą ir pasiekė, negalutiniais duomenimis, 3 mln. 53,8 tūkst.

Bet praėjusią savaitę “Veido” kalbinti Statistikos departamento surašinėtojai nematė kuo džiaugtis. Jų įsitikinimu, visai realu, kad jau po kelių mėnesių “ištirps” dar koks šimtas tūkstančių gyventojų, nes lankydami būstus jie surašė daugybę išvykusių ir grįžti, kaip tikino Lietuvoje likę giminės, nebeplanuojančių tautiečių. Bet kadangi šie lietuviai buvo išvykę dar ne ilgiau kaip metus, jie priskirti prie nuolatinių gyventojų. “Tokių gyventojų, kurie realiai šalyje nebegyvena ir labai abejotina, kad grįš, visoje šalyje gali būti keli šimtai tūkstančių”, – “Veidui” sakė surašinėtojai.

Kad taip gali atsitikti, pripažįsta ir Statistikos departamentas. Tačiau nustatyta metodika, naudojama daugelyje Europos šalių, numato, kad jei gyventojas išvykęs ne ilgiau kaip metus, jis laikomas laikinai išvykusiu, bet vis tiek priskiriamas prie nuolatinių gyventojų. Taigi jei asmuo yra išvykęs, pavyzdžiui, jau dešimt mėnesių, užsienio šalyje jau įsikūrė, sėkmingai dirba ir artimiausiu metu grįžti neketina, formaliai jis tebėra nuolatinis Lietuvos gyventojas.

“Atskaitos momentas, nuo kada žmogus nebelaikomas nuolatiniu gyventoju, privalo būti. Aišku, jie gali ir negrįžti. Apskritai gyventojų skaičius yra labai dinamiškas, nuolat kinta, todėl surašymas tik užfiksuoja tuo metu esančią padėtį”, – sakė Statistikos departamento l.e.p. Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos pavaduotoja Eglė Kasperavičiūtė.

Taigi surašymas baigėsi, o ar po kelių mėnesių realiai dar bus belikę tie trys milijonai, taip ir nesužinosime – teks palaukti kito surašymo.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...