2010 Spalio 25

Statistika

Rusijoje baigiasi gyventojų surašymas

veidas.lt

Rusijos Federacijoje pirmadienis bus 2010 metų visos Rusijos gyventojų surašymo paskutinė diena.

Pagal įstatymą, gyventojų surašymas vyksta nuo spalio 14 iki 25 dienos, išskyrus kai kuriuos atokius ir sunkiai pasiekiamus šalies rajonus, kur jis prasidėjo 2010 metų kovo 1 dieną, o baigsis gruodį (turima omenyje maždaug 500 tūkst. šalies gyventojų).

Pasak Federalinės valstybinės statistikos tarnybos vadovo Aleksandro Surinovo, iki spalio 19 dienos (surašymo vidurio) buvo surašyti daugiau kaip 70 mln. žmonių (kaip tik maždaug pusė šalies gyventojų).

Kaip jau pranešta, ankstesnio, 2002 spalio 9 dienos gyventojų surašymo duomenimis, Rusijoje nuolat gyveno 145,2 mln. žmonių. Palyginti su 1989 metų surašymu, gyventojų skaičius sumažėjo 1,8 mln. žmonių.

Pagal kasdienį Rusijos federalinės valstybinės statistikos tarnybos vertinimą, 2010 metų spalio pradžioje buvo 141,9 mln. gyventojų, bet surašymo duomenys visada skiriasi nuo einamojo vertinimo.

Štai 2002 metais po surašymo paaiškėjo, kad šalies gyventojų yra 1,8 mln. žmonių daugiau nei rodo kasdieniai Rusijos federalinės valstybinės statistikos tarnybos duomenys (daugiausia dėl nelegalios migracijos dešimtajame dešimtmetyje).

2010 metais skirtumas, šios žinybos vadovo nuomone, bus mažesnis, nes “migracijos tarnyba ėmė dirbti geriau”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...