2010 Spalio 23

Politika

Būti nepopuliariu darosi populiaru

veidas.lt

Premjeras Andrius Kubilius, šeštadienį sveikindamas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų tarybos posėdyje susirinkusius kolegas, guodė juos dėl ne itin aukšto partijos populiarumo.

“Gerbiamieji, aš jau ir esu sakęs, Europoje matome nevieną tendenciją – darosi populiaru būti nepopuliariems. Priemonės, kurios taikomos Europoje, tokiose valstybėse kaip Didžioji Britanija, visiškai atkartoja tai, ką darėme prieš pusantrų metų, ir šiuo atžvilgiu mes galime matyti, kad buvome teisūs darydami tai, kas tuo metu tikrai nebuvo labai populiaru”, – aiškino A.Kubilius.

Remdamasis Pasaulio banku A.Kubilius sakė, kad “matome krizės pabaigos požymius, matome ekonomikos atsigavimą”, tačiau pažymėjo, kad kitąmet dar nebus galima atsipalaiduoti ir priiminėti populiarius sprendimus ieškant “dirbtinio populiarumo”.

Apybūdintamas 2011-ųjų planuojamą biudžetą, A.Kubilius teigė, kad jis bus “taupus, krikščioniškas ir ambicingas pajamų atžvilgiu”. Jis paragino partiją prisidėti prie Vyriausybės planų iš šešėlio “ištraukti” bent 1 milijardą litų.

“Tuo turi užsiimti visa partija, ne tik frakcija, ne tik Vyriausybė, finansų ministrė ir šiek tiek premjeras”, – teigė premjeras.

Kreidamasis į partijos kolegas A.Kubilius ragino juos ruoštis ne artėjantiems savivaldybių rinkimams, bet ir po dviejų metų įvyksiantiems Seimo rinkimams. Jis pažymėjo, kad reikia kurti ir naujas strategijas, ne tik siekti palankumo pristatant partijos pasiekimus stabilizuojant situaciją per ekonominę krizę.

Iki lapkričio viduryje vyksiančio partijos suvažiavimo esą turi būti apsvarstytas ir priimtas partijos sprendimas dėl konservatorių tapatybės ir perspektyvų.

“Klausimas toks – ar mes tikime ilgalaike Lietuvos sėkme? Aš tikiu ir galiu kaip Barackas Obama pasakyti – “Yes, we can”, – Amerikos prezidento žodžius sau pritaikė A.Kubilius.

Naujausia “Vilmorus” apklausa rodo, kad valdantieji Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, jeigu Seimo rinkimai vyktų kitą sekmadienį, surinktų 8,8 proc. balsų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...