2011 Liepos 16

Mobilusis įrenginys, prisitaikantis prie žmogaus poreikių

veidas.lt

Švedijos studentai pademonstravo, kaip jie įsivaizduoja ateities mobiliuosius įrenginius. Išmanųjį telefoną primenantis koncepcinis įrenginys, pavadinimu „Rimino“, prisitaiko prie žmogaus poreikių visose situacijose ir tarsi įsilieja į gyvenimą.

Švedijos Umea universiteto Dizaino instituto studentai siekė įrodyti, kad mobilieji įrenginiai turi būti kuo paprasčiau ir lengviau valdomi, patys „suprastų“, ko vartotojui tuo metu reikia, ir neblaškytų jo pašalinėmis funkcijomis.

Tam „Rimino“ išnaudotų visas išmaniųjų telefonų galimybes ir leistų vienu metu naudoti kelias skirtingas technologijas. Pavyzdžiui, pokalbio metu jo dalyviai galėtų ne tik šnekėti, bet ir siųsti vieni kitiems įvairaus pobūdžio informaciją. Tarkim, pašnekovas žemėlapyje galėtų nupiešti, kur jis tuo metu yra ir kaip pas jį galima ateiti, o šią informaciją realiuoju laiku matytų kitas pašnekovas. Arba užtektų įrenginiui „parodyti“ laiką, kiek dar reikia virti vakarienę, ir jis pats nustatytų priminimą. Taip pat būtų galima sujungti kelis „Rimino“ įrenginius tiesiog sustumiant juos vieną greta kito.

Ekrane būtų galima rašyti tiesiog ranka ar tušinuku. Jis atpažintų ranka parašytą tekstą ir, tarkim, jei tai adresas, – įjungtų žemėlapį bei parodytų, kaip tą vietą pasiekti.

„Rimino“ įrenginys būtų panašaus dydžio kaip kortų kaladė, jo ekranas naudotų el. popieriaus technologiją ir būtų jautrus prisilietimams. Be to, jį valdyti būtų galima ne tik maigant ekraną, bet ir spaudant galinę įrenginio pusę.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...