2010 Lapkričio 03

Rusija

Mirė Rusijos politikas V. Černomyrdinas

veidas.lt

Maskvoje eidamas 73-čius metus mirė buvęs Rusijos ministras pirmininkas Viktoras Černomyrdinas, pastaruoju laiku buvęs šalies prezidento specialusis atstovas ekonominio bendradarbiavimo su Nepriklausomų Valstybių Sandraugos valstybėmis klausimais.

Kaip pranešė informacijos agentūros, remdamosi buvusio premjero giminaičiais, V.Černomyrdinas mirė namie maždaug 4 valandą ryto ir iki paskutinės akimirkos neprarado sąmonės.

“Černomyrdinas mirė šiandien 4 valandą. Pastaruoju laiku Viktoras Černomyrdinas labai sunkiai sirgo”, – sakė šaltinis jo aplinkoje.

Jis bus palaidotas Maskvos prestižinėse Novodevičės kapinėse, pranešė velionio šeima. “Viktoras Stepanovičius bus palaidotas šalia savo žmonos, Novodevičės kapinėse”, – pažymėjo agentūros pašnekovas.

Kaip jau pranešta, V.Černomyrdinas mirė trečiadienio rytą, eidamas 73 metus.

V.Černomyrdinas nuo 1992 metų gruodžio iki 1998 metų kovo vadovavo Rusijos vyriausybei, o nuo 2001 iki 2009 metų buvo ambasadorius Ukrainoje.

Rusijos Audito rūmų pirmininkas, buvęs premjeras Sergejus Stepašinas pavadino Viktoro Černomyrdino mirtį didele netektimi šaliai.

Pasak S.Stepašino, “būtent Viktoras Černomyrdinas dešimtojo dešimtmečio viduryje, kai valdžia šalyje faktiškai “drybsojo”, ištraukė šalį iš bedugnės”.

S.Stepašino nuomone, V.Černomyrdinas buvo “nepaprastai talentingas žmogus”, kuris “sukūrė geriausią šalyje bendrovę – “Gazprom”.

“Norisi perfrazuoti jo žodžius: norėjau kaip geriau, o išėjo dar geriau”, – pažymėjo dėl to Audito rūmų vadovas.

Kaip praneša agentūros, remdamosi Kremliaus spaudos tarnyba, Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas taip pat pareiškė užuojautą buvusio premjero giminaičiams ir artimiesiems.

Į valdžią V.Černomyrdinas atėjo iš dujų šakos. Jis vadovavo garsiojo dujotiekio “Urengojus-Užgorodas” tiesimui, buvo dujų pramonės ministras esant Michailui Gorbačiovui ir SSKP CK narys, įsteigė bendrovę “Gazprom” ir buvo pirmasis jos vadovas.

Ministru pirmininku jis buvo beveik šešerius metus – ilgiau nei kas nors kitas posovietinėje Rusijoje. Vienu metu buvo manoma, kad V.Černomyrdinas yra įtikėtinas prezidento Boriso Jelcino įgaliojimų perėmėjas.

Kai prezidentu buvo išrinktas Vladimiras Putinas, V.Černomyrdinas pasitraukė iš viešos politikos ir buvo paskirtas Rusijos ambasadoriumi Kijeve. Šiame poste jis dirbo aštuonerius metus – du kartus ilgiau nei yra vidutiniškas ambasadoriaus darbo terminas.

Interviu V.Černomyrdinas pasakojo, kad jam patinka medžioti, groti akordeonu ir kolekcionuoti senus automobilius.

V.Černomyrdinas ypač išgarsėjo savo kalbėsenos išraiškingumu ir aforizmais – daugelis jo teiginių tapo politinės retorikos klasika.

Štai geriausi trumpi politiko posakiai įvairiomis temomis, kuriuos mielai cituoja žiniasklaidos priemonės: “Norėjome kaip geriau, bet išėjo kaip visada”; Aš turiu maždaug du sūnus”; Mes su jumis taip gyvensime, kad mūsų vaikai ir vaikaičiai pavydės”; “Ar jūs spėjate pastebėti gražias moteris?” “Spėju. Bet tik pastebėti. Nieko daugiau. Dėl ko labai apgailestauju”; “Principai, kurie buvo principiniai, buvo neprincipiniai”.

Pasak buvusio premjero giminaičių, pastaruoju laiku jis daug sirgo ir labai išgyveno dėl žmonos Valentinos mirties 2010 metų kovą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...