2010 Gruodžio 10

Energetika

Minske – Lietuvos ir Baltarusijos pokalbiai apie energetikos projektus

veidas.lt

Penktadienį Minske posėdžiausianti dvišalė Lietuvos ir Baltarusijos darbo grupė ketina toliau gvildenti abiem šalims aktualius energetikos klausimus.

Vyriausybinės darbo grupės vadovas, ministro pirmininko kancleris Deividas Matulionis “Lietuvos žinioms” sakė neatmetantis galimybės, kad Minske bus aptarti ir kai kurie su atomine elektrine, kurią Baltarusija ketina statyti Gardino srityje, susiję klausimai.

Pirmasis darbo grupių susitikimas vyko spalio pradžioje Palangoje. Tuomet buvo susitarta dėl Venesuelos naftos tranzito į Baltarusiją per Klaipėdos uostą, tačiau derybos dėl to įstrigo.

Prieš porą mėnesių Palangoje taip pat kalbėta apie Klaipėdoje numatomą statyti suskystintų dujų terminalą, kuriuo domisi ir baltarusiai.

“Tuomet tik pasikeitėme nuomonėmis, jokių konkrečių sprendimų nebuvo priimta. Sutarėme, kad reikia bendradarbiauti, tačiau kokia forma – kol kas neapsispręsta”, – sakė D.Matulionis.

Dvišalės darbo grupės buvo sudarytos po to, kai birželį premjerai Andrius Kubilius ir Sergejus Sidorskis pasirašė komunikatą dėl ekonominio bendradarbiavimo energetikos srityje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...