2011 Balandžio 13

Sprogimas Minske

Minske – gedulo diena

veidas.lt

Baltarusijos sostinėje trečiadienį vyks gedulo renginiai – Minsko metropolitene pirmadienį buvo įvykdytas teroro akto, per kurį 12 žmonių žuvo ir daugiau kaip 190 nukentėjo.

Kaip pareiškė žurnalistams Minsko vykdomojo komiteto pirmininkas Nikolajus Ladutka, miesto valdžia restoranams, naktiniams barams ir pramogų įstaigoms pakeisti savo repertuarą. Taip pat bus pakeisti teatrų repertuarai ir koncertų grafikai.

“Šią savaitę pasilinksminimo renginių Minske nebus”, – sakė N.Ladutka.

Numatoma, kad Rusijos ambasadorius Minske Aleksandras Surikovas Rusijos prezidento vardu padės vainiką tragedijos vietoje metropoliteno stotyje “Oktiabrskaja”.

Trečiadienį taip pat vyks žuvusiųjų laidotuvės. Minsko rajono Kolodiščių kapinėse bus palaidotas vyras ir moteris, balandžio 14 dieną Severnojės, Kolodiščių ir Atolino kapinėse Minsko rajone numatyta palaidoti dar penkis žuvusiuosius.

Minsko meras N.Ladutka pareiškė, kad žuvusiųjų laidotuvės vyks balandžio 13-14 dienomis, atsižvelgiant į giminaičių pageidavimą. Jis pridūrė, kad laidotuvių išlaidos bus padengtos iš valstybės biudžeto. Žuvusiųjų šeimoms numatoma suteikti maždaug 10 tūkst. dolerių dydžio paramą.

Balandžio 11 dienos vakarą Minsko metropoliteno stotyje “Oktiabrskaja” įvyko sprogimas. Naujausiais duomenimis, žuvo 12 žmonių (dešimt atpažinti), daugiau kaip 190 žmonių, tarp jų trys Rusijos piliečiai, buvo sužeisti.

Iškelta baudžiamoji byla pagal Baltarusijos BK 289 str. 3 d. (terorizmas).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...