2010 Balandžio 14

Tragedija Smolenske

Į gedulo ceremonijas Lenkijoje artimiausią savaitgalį gali atvykti maždaug milijonas žmonių

veidas.lt

Maždaug milijonas žmonių gali susirinkti į gedulingas pamaldas, kurios vyks šeštadienį J.Pilsudskio aikštėje Varšuvos centre už žuvusiuosius lėktuvo katastrofoje netoli Smolensko, rašo trečiadienį Lenkijos laikraštis “Zycie Warszawy”.

Gedulo renginius organizuoja specialus štabas, sudarytas prie sostinės rotušės (merijos). Šio štabo darbuotojai sudarinėja saugumo užtikrinimo planus, rengiasi sutikti ir apgyvendinti oficialius asmenis, kurie atvyks į atsisveikinimo ceremoniją.

Apie pasirengimą priimti tiek žmonių praneša ir Krokuvos prezidentas. Krokuvoje sekmadienį turi vykti tragiškai žuvusio Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačynskio) ir jo žmonos Marios (Marijos) laidotuvės.

Tuo pat metu Krokuvos prezidentas Jacekas Majchowskis (Jacekas Maichovskis) pripažino, kad jeigu bus toks žmonių antplūdis, miestas bus paralyžiuotas. Vien tik lėktuvų su VIP- asmenimis tą dieną vietos oro uoste nutūps 80 .

Tačiau jau ir anksčiau Krokuva buvo priėmusi tiek daug valstybių vadovų.

Krokuvos prezidentas pažymėjo, jog jo nestebina, kad sprendimas palaidoti prezidentą su žmona Karališkojoje Vavelio pilyje Krokuvoje sukėlė tokias emocijas.

Jis priminė , kad visi, kurie palaidoti Vavelyje, buvo sukėlę prieštaravimų. J.Majchowskio nuomone, kiekvienam, kuris palaidotas Vavelio katedroje, galima rasti argumentų ir “už”, ir “prieš”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...