2010 Balandžio 12

Tragedija Smolenske

Lietuvoje prasideda trijų dienų gedulas

veidas.lt

Vyriausybės sprendimu pirmadienį Lietuvoje prasideda trijų dienų gedulas dėl Lenkijos prezidento Lecho Kaczynskio (Lecho Kačinskio) ir su juo skridusios valstybinės delegacijos žūties.

Sekmadienį Ministrų kabinetas nusprendė, kad Lietuva gedės nuo pirmadienio 7 val. iki trečiadienio 22 valandos.

Pirmadienį gedulas paskelbtas ir visoje Europos Sąjungoje.

Remiantis Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymu, minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 centimetrų pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis sekmadienį sakė, kad kaip elgtis, kai šalyje paskelbtas gedulas, teisės aktai nereglamentuoja. “Tačiau visada galioja sąžinės ir moralės reglamentai”, – pabrėžė ministras.

Lietuvos vyriausybė taip pat nusprendė, kad gedulas šalyje bus ir laidotuvių dieną, kai į amžino poilsio vietas bus lydimi lėktuvo katastrofoje žuvusieji: Lenkijos prezidentas ir kiti šios šalies politikai, kariuomenės vadai, bažnyčios hierarchai ir Katynėje nužudytųjų artimieji.

Lenkijos prezidentas L.Kaczynskis ir daug kitų žmonių žuvo šeštadienį, kai prezidento lėktuvas sudužo mėgindamas nutūpti Rusijos vakarinio Smolensko miesto oro uoste.

Per katastrofą Rusijoje taip pat žuvo prezidento sutuoktinė Maria Kaczynska (Marija Kačinska), Lenkijos nacionalinio banko vadovas Slawomiras Skrzypekas (Slavomiras Skšypekas), Lenkijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo vadas generolas Franciszekas Gagoras (Francišekas Gagoras), kiti aukšti valstybės pareigūnai ir asmenys.

Jie turėjo dalyvauti ceremonijose, skirtose paminėti 22 tūkst. lenkų karininkų, kurių dauguma buvo sušaudyti netoli Smolensko esančiame Katynės miške, 70-ąsias žudynių metines.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...