2011 Kovo 02

Švietimas

Ministro kritika “kvepia praeitimi”

veidas.lt

2011.03.01 17:01 |Kategorija:  Lietuvos politika

Žinomų visuomenės veikėjų, signatarų pareiškimai dėl “antivalstybinės” ir “antimokslinės” veiklos yra neargumentuoti ir paremti asmeniniu nepasitenkinimu, mano antradienį jų sukritikuotas švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinė grupė ir Nepriklausomybės Akto signatarų klubas antradienį išplatintame pranešime apkaltino ministrą švietimo politiką grindžiant “antivalstybiškai orientuotomis” ir “antimoksliškomis” laisvosios rinkos idėjomis ir pareikalavo jį atstatydinti.

“Manęs nenustebino toks pareiškimas, nes panašios kritikos pradedant pertvarkas, ypač aukštajame moksle, mes girdėjome daug, bet laikau tai labiau retorikos, bet ne argumentų kalba”, – BNS sakė G.Steponavičius.

“Antivalstybine” veikla kaltinamas ministras teigia, kad jam “liūdna matyti praeitimi kvepiančius pareiškimus”.

“Tikrai tonas neatrodo labai solidžiai. Kiekvieną reiškiamą priekaištą faktais ir argumentais galima paneigti. Liūdna, kad tokie pareiškimai gimsta pirmiausia iš asmeninio nepasitenkinimo ir nuoskaudų, o ne remiantis realiais argumentais”, – kalbėjo jis.

Apie atsistatydinimą G.Steponavičius sako negalvojantis.

“Dėl darbų, kuriuos darau, – noriu ir esu pasiryžęs juos pabaigti, įsiklausant ir į kritiką, bet tada, kada ji yra argumentuota”, – teigė ministras.

Anot Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir signatarų, reikia atlikti ministro ir jo komandos veiklos tyrimą ir išsiaiškinti, ar šioje veikloje nesama galimai nusikalstamos, baudžiamąją atsakomybę užtraukiančios veikos požymių.

Pranešimą pasirašė tokie visuomenėje žinomi veikėjai kaip Vaidotas Antanaitis, Mykolas Arlauskas, Antanas Buračas, Juozas Dringelis, Algirdas Endriukaitis, Balys Gajauskas, Alvydas Medalinskas, Bronislovas Genzelis, Vytautas Radžvilas, Arvydas Juozaitis, Romas Gudaitis, Bronius Leonavičius, Marcelijus Martinaitis, Romualdas Ozolas, Romas Pakalnis, Algirdas Patackas, Rolandas Paulauskas, Vidmantas Povilionis, Kazys Saja, Aloyzas Sakalas, Artūras Skučas, Zigmas Vaišvila.

Tarp pasirašiusiųjų – ir parlamentarai Kazimieras Uoka bei Egidijus Klumbys.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Laimes linkintis Laimes linkintis rašo:

    Kiniečių išmintis Galima nusipirkti namą, bet ne namų židinį; galima nusipirkti lovą, bet ne miegą; galima nusipirkti laikrodį, bet ne laiką; galima nusipirkti knygą, bet ne žinias; galima nusipirkti padėtį visuomenėje, bet ne pagarbą; galima užmokėti daktarui, bet nenusipirksi sveikatos: galima papirkti sąžinę, bet ne gyvenimą: galima nusipirkti seksą, bet ne meilę. Kiniečių išmintis atneša sėkmę. Ši išmintis jau aštuonis kartus apkeliavo apie pasaulį. Ir šį kartą sėkmę ji atneš tau. Gavęs šį laišką tu tapsi laimingu. Tai ne juokai. Tave aplankys sėkmė. Persiųsk šį laišką 96 val. bėgyje tiems, kuriems trūksta sėkmės. Nesiųsk pinigų, nes laimės nenupirksi. Keletas pavyzdžių: Konstantinas 1953 m. gavo tokį laišką ir paprašė sekretorės padaryti 20 kopijų: po devynių dienų jis išlošė loterijoje 9 mln. markių. Tarnautojas Karlas gavo laišką ir pamiršo apie jį, po kelių dienų jis neteko darbo. Vėliau jis persiuntė laišką, pratęsdamas grandinę, ir sėkmė sugrįžo. 1967 m. Brunas gavo laišką ir juokdamasis jį išmetė. Po kelių dienų susirgo jo sūnus. Jis surado laišką, padarė 20 kopijų ir išsiuntė, po dešimties dienų jis gavo žinią, kad sūnus pasveiko. 1987 m. laišką gavo jaunas Kalifornijos gyventojas, laiškas buvo neaiškiai parašytas ir jis pažadėjo jį perspausdinti mašinėle, tačiau tai atidėjo vėlesniam laikui, t.y. neišsiuntė laiško per 96 val. Vėliau jis perrašė laišką ir išsiuntė, pratęsdamas grandinę; po to jis įsigijo naują automobilį. Nepamiršk, nesiųsk pinigų ir nepasirašyk laiško. Paprasčiausiai išsiųsk 20 kopijų ir lauk pasikeitimų į gera. Šią išmintį parašė Antilų salose gyvenęs misionierius. Aš siunčiu ją tau, kad padėtum jai apkeliauti aplink žemę. Pasiųsk savo pažįstamiems, draugams, draugėms. Praeis nedaug laiko, ir tu gausi gerą žinią arba sulauksi siurprizo. Tai tiesa, net jeigu tu tuo ir netiki. Šis laiškas buvo pasiųstas kaip sėkmės garantas. Tu jį gavai iš žmogaus, kuriam tu rūpi, nenutrauk grandinės – dabar tavo eilė jį persiųsti. Išsiųsk 20 kopijų ir pamatysi, kas atsitiks po keleto dienų. Prisimink: NESIŲSK PINIGŲ. NEPAMIRŠK ŠIO LAIŠKO. TAI TIESA.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...