2011 Balandžio 12

Europos Sąjunga

A.Šemetos siūlymui – kritikos lavina

veidas.lt

Už mokesčius atsakingo Europos komisaro Algirdo Šemetos naujas pasiūlymas sukėlė nerimo automobilių gamintojams ir dyzelinių mašinų vairuotojams, rašo “Lietuvos rytas”.

A.Šemeta siūlo keisti degalų apmokestinimo tvarką visose ES šalyse. Europos Komisijos mokesčių ir audito komisaras norėtų apmokestinti degalus ne pagal jų kiekį, kaip yra dabar, o pagal degalų sukuriamą energiją ir išmetamų teršalų kiekį.

“Siekiame, kad švariems ir mažiau aplinką teršiantiems degalams būtų sudarytos palankesnės mokesčių sąlygos”, – “Lietuvos rytui” tvirtino komisaras A.Šemeta.

Vokietijos spauda neslepia nuostabos dėl lietuvio pasiūlymo: manoma, kad taip norima surinkti daugiau mokesčių. Neabejojama, kad nauja degalų apmokestinimo tvarka sulauks pasipriešinimo ES šalyse.

Vokiečiai jau apskaičiavo, kad lietuvio siūlymas jų šalies vairuotojams dyzelino litrą pabrangins 28 euro centais (0,96 lito). Iš dyzelino gaunama daugiau energijos nei iš benzino, be to, jis bent anksčiau buvo laikomas labiau kenksmingu aplinkai, todėl jam būtų taikomi didesni mokesčiai.

Europos Komisija šį siūlymą svarstys jau trečiadienį, vėliau jis bus aptariamas ES Taryboje.

“Tai yra mano pasiūlymas kolegoms EK ir valstybėms narėms. Mes nekalbame apie naujus mokesčius, tik pertvarkome jau galiojančius”, – “Lietuvos rytui” teigė A.Šemeta.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...