2011 Vasario 09

Politika

“Interfax” pranešime – D.Grybauskaitės pasisakymą apie Baltarusiją kritikuojantys Baltarusijos politikai

veidas.lt

Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymą apie Baltarusiją Miuncheno saugumo konferencijoje kritiškai įvertino kai kurie Baltarusijos opozicijos politikai, kurių komentarus surinko Rusijos naujienų agentūra “Interfax”.

Miunchene D.Grybauskaitė sakė, kad negalima diktuoti nei Baltarusijai, nei Egiptui, kokią sistemą ar vadovą ji turi išsirinkti.

“Tai nenuginčijamas argumentas, bet neatsižvelgiama į realijas. Mes neturime demokratijos, taigi ir sąlygų įgyvendinti liaudies demokratiją. Jei ji politikė, turėtų apie tai žinoti”, – “Interfax” sakė Jungtinės piliečių partijos garbės pirmininkas Stanislavas Bogdanevičius.

Baltarusijos liberalų demokratų partijos vadovas Sergejus Gaidukevičius “Interfax” sakė, kad D.Grybauskaitės elgesį lemia ekonominiai interesai.

“Visų pirma, Lietuvos prezidentė veikė pagal ekonominius interesus. Lietuva yra stipriai įsitraukusi į ekonominį bendradarbiavimą, ypač perveždama Baltarusijos prekes”, – sakė S.Gaidukevičius.

“Dauguma Europos politikų supranta, kad opozicijos atstovai yra silpni”, – kalbėjo jis.

Praeitą savaitę Miuncheno saugumo konferencijoje dalyvavusi D.Grybauskaitė teigė, kad Vakarai dabar reaguoja kitaip į tautų bandymus keisti esamus režimus.

“Pirmiausia kalbama apie tai, kad tai pačių tautų apsisprendimas. Pačios tautos turi apsispręsti, kokios valdžios jos nori. Mes, Vakarai, galime padėti bet kuriai tautai subręsti, padėti jai pažinti ir sustiprėti, bet mes negalime diktuoti kiekvienai tautai konkrečiai, kokią sistemą ar kokį vadovą ji turi išsirinkti. Tai liečia ir Egiptą, tai liečia ir Baltarusiją”, – sakė D.Grybauskaitė.

Tai prezidentė pasakė vaizdo įraše, kuris paskelbtas prezidentės oficialioje interneto svetainėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...