2010 Spalio 22

Švietimas

Ministerija vėl vertins aukštąsias mokyklas

veidas.lt

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) rengia dar vieną jau kažkelintą aukštųjų mokyklų vertinimo sistemą, kuri dalį universitetų gali priversti atsisakyti nekokybiškų studijų programų arba bent jau pasitempti. Valstybei tai kainuos 400 tūkst. Lt per metus. Daugiau kaip 480 tūkst. Lt jau skirta šios sistemos metodikoms parengti, išbandyti ir tikriesiems ištekliams įvertinti. Vertinimą ketinama vykdyti kitąmet, jis bus atliekamas keliais etapais.

“Valstybės pareiga vertinti, ar universitetas teikia kokybiškas studijas. Iki šiol tai niekada taip išsamiai nebuvo daroma. Studijų kokybės vertinimo centras atsižvelgė tik į studijų programas, o čia bus vertinama visa aukštoji mokykla: ar pakanka auditorijų, ar dėstytojai pakankamos kvalifikacijos, ar jie nėra perkrauti, ar gali kokybiškai mokyti, ar jų kvalifikacija atitinka reikalavimus”, – dėstė švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Viceministrės tvirtinimu, išorinis aukštųjų mokyklų vertinimas atliks visai kitokias funkcijas nei reitingavimas. Esą reitingavimas rodo, kurios šalies aukštosios mokyklos yra stipriausios, lyginama studijų kokybė Lietuvoje ir kitose regiono šalyse. O išorinis vertinimas apsiribos Lietuvos universitetais ir kolegijomis – jis pateiks ne lyginamąją jų analizę, o duomenis apie aukštųjų mokyklų atitiktį kokybės standartams. Vertinimą esą atliks ministerijai pavaldžios įstaigos.

“Duomenis rinkti jau pradėjome, nes anksčiau ar vėliau ta sistema turi startuoti. Pirmųjų rezultatų tikimės sulaukti iki metų pabaigos. Šiuo metu duomenis renka Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centras, dalį vertins ir Studijų kokybės vertinimo centras”, – paaiškino N.Putinaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...