2010 Liepos 14

Švietimas

Planuojama keisti mokyklų finansavimą

veidas.lt

Likus mažiau nei mėnesiui iki valstiečių liaudininkų nustatyto termino, kuriam pasibaigus bus sprendžiamas klausimas dėl tolimesnio Andriaus Kubiliaus Vyriausybės rėmimo, Švietimo ir mokslo ministeriją pateikė pasiūlymą kaip užtikrinti tinkamą mažų kaimo mokyklų finansavimą.

“Kadangi viena iš valstiečių liaudininkų paramos A. Kubiliaus vyriausybei sąlygų yra 15 proc. padidinti kaimo mokyklų finansavimą, mes manome, kad įdiegus naują krepšelio modelį šis procentas bus pasiektas ir galbūt net viršytas. Be to savivaldybės turės daugiau savarankiškumo. Tos savivaldybės, kurios sieks, kad kaimas gyvuotų, kad miesteliuose nebūtų uždarinėjami paskutiniai kultūros židiniai – mokyklos – gaus papildomų resursų ir politinių svertų siekti darnios regioninės plėtros”, – sako susitikime dalyvavęs LVLS valdybos pirmininkas Bronis Ropė.

Sutarta, kad ateityje moksleivių krepšelis bus dalinamas į dvi dalis. Viena, pastovioji dalis bus vienoda visoms mokykloms, nepriklausomai nuo to, ar tai kaimo ar miesto mokykla ir priklausys nuo moksleivių skaičiaus. Šiai daliai padengti pinigai bus pervedami tiesiogiai mokykloms iš valstybės biudžeto. Kita moksleivio krepšelio dalis bus skirstoma savivaldybėse ir jos dydis priklausys nuo aiškių ir objektyvių kriterijų – gyventojų tankumo, atstumo nuo mokyklos, savivaldybės pastangų optimizuoti mokyklų valdymo sistemą ir kitų objektyvių kriterijų.

“Tokiu būdu padalinus moksleivio krepšelį, kurio šiuo metu savivaldybės beveik negali perskirstyti, bus siekiama svarbiausio tikslo – išlaikyti pradines ir pagrindines mokyklas tuose kaimuose ir miesteliuose, kur jos reikalingos”, – teigė valstietis liaudininkas B. Ropė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...