2011 Gegužės 18

Minimali alga – skirtinga įvairiose veiklose

veidas.lt

BFL

Seimo pirmininkė Irena Degutienė nėra tikra, ar valstybės biudžete atsirastų lėšų minimalios algos(MMA) didinimui viešajame sektoriuje. Jos nuomone, Lietuvoje gali būti svarstoma idėja diferencijuoti minimalios algos dydį.

“Yra Europoje valstybių, kur minimali mėnesio alga didinama nevienodai. Tai gali būti, man atrodo, svarstoma ir Lietuvoje”, – interviu Žinių radijui trečiadienį sakė I. Degutienė.

Jos tvirtinimu, Trišalėje taryboje dirbančių verslo, darbdavių atstovai bei profsąjungos galėtų tarpusavyje susitarti.

“Aš pasakiau tik stambus ir smulkus verslas, bet, pavyzdžiui, Vokietijoje metalo pramonėje didinima, o kitoj pramonėj nedidinama”, – sakė Seimo vadovė.

Ji teigė nesanti užtikrinta, ar valstybė turėtų papildomų lėšų MMA didinimui viešajame sektoriuje

“Minimalios mėnesio algos didinimas yra vienas viešajame, kitas – privačiajame sektoriuje. Jeigu mes kalbėtume apie viešąjį sektorių ir MMA didinimą, tai iš valstybės biudžeto pareikalautų papildomų lėšų. Ar mes esame tam pasiruošę? Ir turbūt be 2012 metų finansinės situacijos, kada bus jau pateiktas 2012 metų biudžeto projektas, mes tiktai tada galim laukti paskaičiavimų, kiek reikėtų papildomai pinigų padidinus minimalią algą viešajame sektoriuje”, – sakė I. Degutienė.

Premjero Andriaus Kubiliaus teigimu, MMA didinimo galimybę reiktų svarstyti ne anksčiau kaip 2012-aisiais.

Seime užsitęsus svarstymams dėl “Sodros” reformos, parlamentarai antradienį vėl nepradėjo svarstyti MMA, kuri dabar siekia 800 litų, didinimo galimybės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...