2010 Spalio 16

Povilas Gylys

Metinė infliacija rugsėjį – 1,8 proc.

veidas.lt

1,8 proc. sudarė metinė infliacija šalyje rugsėjo mėnesį – tai yra didžiausias vartotojų kainų indekso mėnesio pokytis per metus. Statistikos departamento duomenimis, metinį kainų pokytį lėmė 6,6 proc. pabrangusios būsto, vandens, elektros, dujų ir kito kuro grupės prekės bei paslaugos, 10,3 proc. alkoholiniai gėrimai ir tabako gaminiai, 5,5 proc. transporto prekės bei paslaugos ir 5,3 proc. atpigę drabužiai ir avalynė, 5,8 proc. – ryšių prekės ir paslaugos, 3,2 proc. – būsto apstatymo, namų apyvokos įrangos ir kasdienės būsto priežiūros prekės bei paslaugos. Prekės per metus pabrango 2,9 proc., o paslaugos atpigo 1,6 proc.

Ekonomisto Povilo Gylio komentaras

Šįkart fiksuojamas pasiūlos sukeltas kainų didėjimas, todėl konstatuoti augančios vartotojų perkamosios galios negalima. Keliamas klausimas, ar pagrindinių prekių kainų didėjimas siejamas su karteliniais susitarimais, yra pagrįstas ir aktualus. Galimos dvi išeitys: arba nieko nedaryti, arba imtis visuomeninio spaudimo monopolijoms, šitaip pažabojant pasiūlos sukeltą kainų didėjimą.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. NA NA rašo:

    man tai jis neautoritetas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...