2016 Lapkričio 23

POPULIZMAS

Mes iššūkį populizmui

veidas.lt

"Scanpix" nuotr.

 

Vokietijos kanclerė Angela Merkel savo partijos, Krikščionių demokratų sąjungos (CDU), nariams pranešė, kad kitąmet per rinkimus sieks ketvirtos kanclerio kadencijos.

 

Vokietijos leidinio „Bild am Sonntag“ paskelbta apklausa rodo, jog 55 proc. Vokietijos rinkėjų norėtų, kad nuo 2005 m. Vokietijai vadovaujanti 62-ejų A.Merkel liktų kanclerio poste. Kitų metų gegužę valstybės vadovo rinkimai vyks ir Prancūzijoje, tačiau juose nesikaus buvęs prezidentas Nicolas Sarkozy. 61-erių N.Sarkozy pralaimėjo dešiniųjų partijos kandidato pirminius rinkimus – surinkęs 21 proc. balsų liko trečias. Buvę Prancūzijos premjerai – 62-ejų Francois Fillonas (nuotr.) surinko beveik 44 proc., 71-erių Alainas Juppe – 26,7 proc. balsų. Spėjama, kad dešiniųjų kandidatas gegužę susikaus su kraštutinio dešiniojo „Nacionalinio fronto“ vadove Marine Le Pen ir ją įveiks, tačiau tai – tik prognozė, nes per pasaulį ritantis populizmo bangai prancūzai taip pat gali pasirinkti M.Le Pen, kaip amerikiečiai pasirinko Donaldą Trumpą ar britai – „Brexitą“.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...