2010 Birželio 03

Vokietijos kanclerė

A. Merkel pažadėjo atvykti

veidas.lt

Šiandien Vokietijos kanclerė Angela Merkel paskambino Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei ir išreiškė nuoširdų apgailestavimą, kad dėl sudėtingos Vokietijos politinės situacijos savaitės pradžioje negalėjo atvykti į Lietuvą.

Telefonu Kanclerė Angela Merkel informavo prezidentę apie Vokietijos vidaus politinę padėtį, kuri susiklostė netikėtai atsistatydinus Vokietijos federaliniam prezidentui Horstui Koehleriui (Horst Koehler), ir pabrėžė, kad būtinai įvykdys šiais metais duotą pažadą apsilankyti Lietuvoje.

Šalies vadovė teigė suprantanti Vokietijoje susidariusią situaciją ir palinkėjo kanclerei sėkmės sprendžiant valstybės vidaus politikos klausimus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trumpai informavo kanclerę apie Vilniuje sėkmingai įvykusį Baltijos jūros valstybių vyriausybių vadovų forumą. Lietuvos ir Vokietijos vadovės taip pat aptarė savo susitikimą, kuris įvyks šių metų birželį Europos vadovų tarybos metu Briuselyje, ir būtinas ES priemones siekiant stabilizuoti Europos ekonomiką ir finansus.

„Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos partnerių Europos Sąjungoje ir NATO. Tikiuosi, kad ateityje mes dar labiau plėsime dvišalį bendradarbiavimą ir aktyviai bendromis jėgomis sieksime, kad Baltijos jūros regionas taptų vienu labiausiai klestinčių regionų Europoje”, – kalbėdama telefonu su Vokietijos kanclere pabrėžė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...