2010 Birželio 01

Susitikimas

A. Merkel atšaukė vizitą į Lietuvą

veidas.lt

Vokietijos kanclerė Angela Merkel dėl sudėtingos vidaus politikos situacijos atšaukė vizitą į Lietuvą.

Vokietijos vyriausybės vadovė į Baltijos jūros valstybių tarybos posėdį nusprendė neatvykti praėjus dienai po to, kai dėl pareiškimų apie Vokietijos karių misiją Afganistane atsistatydino prezidentas Horstas Koehleris (Horstas Kėleris).

Anot ambasados, po šio žingsnio antradienį vyks skubūs koordinaciniai susitikimai, kurie reikalauja, kad kanclerė būtų Berlyne.

“Premjeras apgailestauja, kad kanclerei neatvykus nepavyks aptarti labai svarbių regionui temų, bet tikisi, kad ateityje progų bus daugiau. Premjeras įsitikinęs, kad forumo sudėtis išlieka pakankamai stipri”, – BNS sakė premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius.

“Esame apie tai informuoti, prezidentė supranta sudėtingą situaciją Vokietijoje ir linki kanclerei sėkmės sprendžiant vidaus problemas”, – BNS antradienį sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Rusijos premjeras Vladimiras Putinas praėjusį trečiadienį informavo, kad neatvyks į Lietuvoje rengiamą Baltijos jūros šalių viršūnių susitikimą.

Rusijai birželio pradžioje vyksiančiame Baltijos jūros valstybių tarybos posėdyje atstovaus vicepremjeras Viktoras Zubkovas.

Klausimas, ar atvyks į Vilnių Rusijos premjeras Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel, buvo svarbiausia būsimo Baltijos jūros premjerų susitikimo intriga. Ne paslaptis, kad abi šios valstybės nuo pat 1990-ųjų praktiškai ignoravo Lietuvą, matydamos joje ne tiek kaimynę ir partnerę, kiek kažin kokį istorinį nesusipratimą ar kliūtį darniems didžiausių regiono valstybių santykiams plėtotis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...