2010 Gegužės 12

Kaltinimai korupcija

Merų bylos pasiekė teismą

veidas.lt

BFL

Praėjus dvejiem metams nuo Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrimo pradžios, teismą pagaliau pasiekė kyšininkavimu arba kita neskaidria finansine veikla įtariamų Vilniaus savivaldybės vicemero Evaldo Lementausko ir tarybos narių Gintaro Kazako bei Audriaus Butkevičiaus bylos. Teisme jau atsidūrė ir buvusio Trakų rajono mero Vytauto Petkevičiaus, vicemero Sauliaus Raščiausko, administracijos direktoriaus Leonardo Karnilos, taip pat buvusios Birštono merės Nijolės Dirginčienės, administracijos direktoriaus Valentino Vinco Revucko ir vicemero Sigito Bertlingo bylos.

Iki rudens teismą turėtų pasiekti ir buvusio Panevėžio vicemero Kastyčio Vainausko ir savivaldybės administratoriaus Sauliaus Karčinsko bylos. Šiuo metu ši byla tebėra Generalinėje prokuratūroje. Prokuratūra dirba ir su Panevėžio miesto tarybos nario Gintaro Byčiaus byla. O prieš keletą dienų kaip įtariamasis buvo apklaustas ir buvęs Panevėžio miesto meras Povilas Vadopolas.

Teismą taip pat jau pasiekė buvusio Teisingumo ministerijos sekretoriaus Dainiaus Narkevičiaus ir Vidaus reikalų ministerijos Ūkio departamento valdininko Lino Pukio bylos.

Šiemet iki balandžio pabaigos STT pareigūnai pradėjo dar 42 naujus ikiteisminius tyrimus. Juose figūruoja ne tik aukštų savivaldybių ir viešųjų įstaigų, bet ir valstybės įmonių valdininkų pavardės. Be to, šiuo metu STT dar tebevyksta 159 pernai pradėti tyrimai. Į teismą šiemet STT jau perdavė 15 bylų. Iš viso šiemet pagal STT pradėtus tyrimus teismas nuteisė 41 asmenį, o du išteisino.

Viena garsiausių šiemet pradėtų ir jau baigtų bei teismo išnagrinėtų bylų – kyšininkavusio Sveikatos apsaugos viceministro Artūro Skiko nuteisimas.

Priminsime, kad pernai STT tyrė 226 ikiteisminio tyrimo bylas, o 2008 m. – 229 ikiteisminius tyrimus. Pernai kaltinamojo akto surašymu, pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ar pareiškimu dėl bylos nagrinėjimo pagreitinto proceso tvarka buvo baigtos 38 ikiteisminio tyrimo bylos, užpernai – 52.

Iš viso pernai baudžiamosiose bylose, kuriose ikiteisminį tyrimą atliko STT, nuteisti 52 asmenys, penki asmenys išteisinti, užpernai nuteista 30 asmenų ir šeši išteisinti.

Kaip pabrėžė STT atstovė spaudai Julija Antanaitienė, realia laisvės atėmimo bausme baudžiama labai retai. “Per pastaruosius porą metų tokių atvejų nebuvo, – sakė J.Antanaitienė. – Mat Baudžiamasis kodeksas tokią bausmę numato tik keliais atvejais. Tačiau šiuo metu reali laisvės atėmimo bausmė gresia Šiaulių miesto tarybos nariams Romanui Čokovui ir Igoriui Strupeikiui, kurių byla nagrinėjama Šiaulių apygardos teisme, taip pat šiuo metu teisiamam buvusiam Klaipėdos savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriui Alfonsui Šimkui ir antstoliui Albinui Zenkevičiui”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...