2011 Kovo 27

Vokietija

Merkel aljansas rengiasi rinkimų nesėkmei

veidas.lt

Vokiečiai sekmadienį balsuoja svarbiuose žemių rinkimuose, kurių kampaniją užtemdė Japonijos branduolinė krizė ir per kuriuos kanclerės Angelos Merkel partija gali prarasti valdžią savo turtingame bastione Badene-Viurtemberge.

A.Merkel konservatoriai Vokietijos pietvakariuose esantį Badeną-Viurtembergą valdo nuo 1953-iųjų, bet pasipiktinimas kanclerės politika dėl atominės energetikos ir sprendimais dėl Libijos ir euro rodytų, kad rinkėjai gali nubausti jos krikščionis demokratus.

Be triuškinamo smūgio nuotaikai Berlyne, pralaimėjimas reikštų ir tai, kad A.Merkel būtų dar sunkiau Bundesrate – aukštuosiuose parlamento rūmuose – prastumti įstatymų projektus ir pasigirstų nauji raginimai jai sutvirtinti savo dešinįjį mandatą.

Apklausa, kurios rezultatai buvo paskelbti penktadienį, rodo, kad potenciali socialdemokratų ir vėl pakilusių žaliųjų koalicija gali nuversti A.Merkel krikščionis demokratus (CDU) ir jų koalicijos partnerius – verslui palankius laisvuosius demokratus (FDP).

Nepriklausomo instituto “TNS Emnid” tyrimo duomenimis, Badene-Viurtemberge, kur įsikūrę tokie gigantai kaip “Daimler” ir “Porsche”, opozicija turėtų gauti 48 proc., o žemės premjero Stefano Mappuso (Štefano Mapuso) valdantysis aljansas – 43 proc. balsų.

Tai reikštų triuškinamą smūgį 56 metų A.Merkel – po pralaimėjimų Šiaurės Reine-Vestfalijoje gegužę ir Hamburge vasarį. Šiemet Vokietijoje turi įvykti dar trijų žemių rinkimai.

“Valdžios praradimas Badene-Viurtemberge būtų iki šiol didžiausias pralaimėjimas Merkel, kaip partijos lyderei”, – rašė savaitraštis “Die Zeit”.

Šį sekmadienį rinkimai taip pat vyksta Reino krašte-Pfalce, kur socialdemokratai gali prarasti savo absoliučią daugumą ir suformuoti koaliciją su žaliaisiais.

Abiejose žemėse gali balsuoti maždaug 10,8 mln. žmonių. Rinkimų apylinkės buvo atidarytos 6 val. Grinvičo (9 val. Lietuvos) laiku ir dirbs iki 16 val. Grinvičo (19 val. Lietuvos) laiku.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...