2012 Rugsėjo 21

Vyriausybė raginama įvardinti renovacijos nesėkmės priežastis

veidas.lt


Kadenciją baigianti Vyriausybė turėtų prisiimti atsakomybę už sužlugusią renovacijos programą. Didžiausia Vyriausybės klaida yra tai, kad ji nesugebėjo įžvelgti ir panaikinti kliūčių biurokratinėje sistemoje, privalėjusioje organizuoti modernizacijos procesą, teigia Nacionalinė daugiabučių administratorių asociacija (NPAA).

„Premjeras Andrius Kubilius pripažino, kad renovacija patyrė nesėkmę. Tačiau to nepakanka – reikia žengti kitą žingsnį ir įvardinti priežastis, dėl kurių patirta nesėkmė. Ši valdžia dar gali padaryti gerą darbą – palikti ateinančiai Vyriausybei aiškias gaires, nuo ko reikia pradėti, kad nepasikartotų pirmtakų klaidos“, – sakė NPAA  tarybos pirmininkas Vytautas Turonis.

Kaip teigia V.Turonis, šiai dienai valdančiųjų retorika kalbant apie renovacijos žlugimą yra paremta pasiteisinimais, o ne padėties analize ir problemų įvardinimu.

„Iš politikų visuomenė girdi tai, kad renovacijos klausimas buvo sprendžiamas nepakankamai efektyviai. Taip pat tvirtinama, kad buvo pateikta per mažai paraiškų. Bet tai tėra pasekmės, o problemos slypi giliau – kodėl nebuvo paraiškų, kodėl nebuvo dirbama sistemingai? Ne politikai organizuoja procesus – tą daro ministerijų tarnautojai. Akivaizdu, kad biurokratiniame mechanizme yra surūdijusių detalių ir jas reikia skubiai keisti“, – tvirtino V.Turonis.

NPAA tarybos pirmininko teigimu, renovacijos programos nesėkmės kyla ne dėl aplaidumo, o dėl sistemingo trukdymo. Nors administratoriams įsijungti į programą buvo leista jau prieš ketverius metus, realiai tokia galimybė sudaryta tik šių metų liepos mėnesį. Tokią situaciją nulėmė neįgyvendinamos programos sąlygos, trukdžiusios gauti bankų paskolas atnaujinimo darbams. Šiai dienai didžiuosiuose miestuose bendrovės renovacijai jau ruošia porą dešimčių daugiabučių. Susidomėjimas auga, tačiau jį gali nuslopinti gandai, kad nuo ateinančių metų programa vėl bus koreguojama. Taip pat labai abejotinos faktinės pastangos pasiekti žmones, kuriems aktuali renovacija – NPAA sulaukia skundų, kad į seminarus apie daugiabučių atnaujinimą nekviečiami ne tik pavieniai gyventojai, bet net ir bendrijų pirmininkai.

„Nors Vyriausybė visuomet deklaravo remianti renovaciją, biurokratinis aparatas judėjo priešinga kryptimi. Sraigtasparnių pirkimo už JESSICA programos pinigus tai parodė labai aiškiai – Aplinkos ministerijos vadovams teko pasisakyti prieš šį sprendimą, nors būtent šios ministerijos tarnautojai paruošė jo projektą“, – priminė V.Turonis.

Kaip pažymėjo NPAA tarybos pirmininkas, Aplinkos ministerijos tarnautojai bent po šios istorijos turėtų atsidurti po didinamuoju stiklu. Šalies daugiabučių ūkį ir renovacijos programą kuruojančioje ministerijoje daugiau kaip dešimtmetį dirba tie patys tarnautojai. Jų darbo rezultatas per dešimt metų – vos 500 atnaujintų daugiabučių vietoje keliolikos tūkstančių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. muller muller rašo:

    MR MULLERJACK PASKOLŲ FIRMA, (su daugiau nei 11 metų patirtis) yra privati ​​šeimos skolinimo įstaiga, kuri teikia verslo ar asmeninę finansinę paslaugą su lankstumo, kurio jūsų kasdieniniame bankas negali suteikti. Mes užsiimti trumpalaikės ir ilgalaikės paskolos, o mūsų pagrindinės paskolos suma svyruoja nuo $ 1,000 iki $ 50.000.000 į mūsų pirmųjų laikmačiai kuris, žinoma, priklauso nuo paskolos paskirtį. Ir mūsų paskolos trukmė svyruoja 1-31 metų, palūkanų norma 2%. jei domina susisiekite su mumis dabar: mullerjackloanlender@gmail.com naikinant skurdą mūsų kartos. Pastaba: Visi reakcija turi būti siunčiami: mullerjackloanlender@gmail.com


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...