2011 Sausio 31

Geriausi 2011 metų merai

Merams didžiausias įvertinimas – kai pastebi jų gerus darbus

veidas.lt

"Veido" archyvas

Geriausi 2011 m. merai su seimo pirmininke I.Degutiene ir kitais kolegomis

Praėjusį pirmadienį Vilniuje, “Neringos” restorane, pagerbti geriausiai dirbantys, pažangiausi Lietuvos miestų ir rajonų merai. Trečią kartą savaitraščio “Veidas” surengtuose rinkimuose triumfavo Ignalinos rajono savivaldybės meras Bronis Ropė, antras liko Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis, trečias – Šiaulių miesto vadovas Genadijus Mikšys.

Prieš įteikdama diplomus ir apdovanojimus, Seimo pirmininkė Irena Degutienė šmaikščiai kalbėjo: “Trejus metus rengiami geriausių merų rinkimai – tai jau tradicija, reiškinys. O tradicijų laužyti nereikia… Taigi gerai ar ne, kad šis reiškinys vyksta prieš savivaldybių rinkimus? Aš manau, labai gerai. Kodėl? Todėl, kad mes įpratę matyti tik debesis, juodą dangų, lietų, rūškaną miną, niūrią nuotaiką ir kad viskas yra tik labai blogai.”

Tuo tarpu “Veido” rengiamas konkursas, anot Seimo vadovės, visiškai kitokios – pozityvios žurnalistikos pavyzdys. O svarbiausia – konkursas verčia pasitempti pačius merus, nes jie žino, kad konkuruoja tarpusavyje tiek idėjomis, tiek savo regionuose įgyvendinamais projektais. Pagaliau tokie konkursai, I.Degutienės žodžiais, ne tik parodo, ką kiekvienas meras gali, bet ir stiprina pačią savivaldą, prisideda prie to, kad gražėtų miestai ir rajonai. O tai irgi vienas veiksnių, kad Lietuvoje žmonių nuotaika būtų geresnė.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas, Druskininkų rajono meras Ričardas Malinauskas, beje, geriausiu meru išrinktas per pirmąjį konkursą 2008-aisiais, atvykęs pagerbti geriausių 2010 metų merų, pabrėžė: “Didžiausias bet kuriame, o ypač politiniame, poste dirbančio vadovo įvertinimas – kai pastebi jo gerus darbus. Ir nors vyrai slepia savo jaudulį, iš tikrųjų jie irgi yra jautrūs, ir jaučiu, kad Bronius šiandien pasitempęs, nes jį tai jaudina.”

Savivalda – tikroji valdžia

Savaitraščio “Veidas” leidėjas Algimantas Šindeikis atkreipė dėmesį, kad iš tiesų savivalda ir yra tikroji valdžia bei tikroji politika. “Ir jei daugiau žmonių iš savivaldos ateitų į didžiąją politika, ši taptų ir racionalesnė, ir pragmatiškesnė bei priimtinesnė žmonėms. Todėl veiklūs merai neturėtų apsistoti vien savo miestuose ir rajonuose, o turėtų šturmuoti Vilnių”, – linksmai svarstė A.Šindeikis.

Geriausius merus taip pat sveikino buvęs Kauno rajono meras, dabar socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas bei viceministrai iš kitų ministerijų, M.Romerio universiteto Politikos ir valdymo fakulteto dekanas Algirdas Monkevičius, geriausias praėjusių metų meras, Klaipėdos miesto vadovas Rimantas Taraškevičius, daugelio kitų savivaldybių merai, Vyriausybės atstovai apskrityse, verslo organizacijų vadovai ir atstovai.

Patys renginio “kaltininkai” irgi neslėpė nei jaudulio, nei gerų emocijų. “Vienas, be geros komandos nieko nepadarysi. Todėl už šį įvertinimą dėkoju tiek ekspertams, tiek savo komandai, – sakė geriausiuoju šiemet išrinktas B.Ropė. – Nors, tiesą sakant, ne vienas šiandien Ignalinos rajone sėkmingu laikytinas ir grąžą duodantis projektas kažkada buvo pradėtas ir be projektų, ir be statybos leidimų, ir be pinigų.”

O Radviliškio rajono meras A.Čepononis juokavo gyvenime turįs vieną tikslą – lenktyniauti ir pralenkti save. “Ir, žinokite, kai tai pasiseka, būna labai smagu. Man šiandien tikrai smagu”, – neslėpė Radviliškio rajono vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Jei Jei rašo:

    Antanas Čepononis yra geriausias meras Lietuvoje, tai kas tuos rinkimus darė? Juk jis yr neelinis vagis, ką parodė Grinevičiūtės surinkti duomenys apie šio pono prisIvogtus milijonus!!!!!Gal tokie pat korupcininkai ir organizuoja rinkimus iš savųjų?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...