2010 Rugpjūčio 03

Rusija

Medvedevas teigia nenorįs varžytis su Putinu prezidento rinkimuose

veidas.lt

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas pirmadienį sakė, jog nenori 2012 metais vyksiančiuose valstybės vadovo rinkimuose varžytis su ministru pirmininku Vladimiru Putinu, tačiau neatmetė galimybės siekti perrinkimo.

“Nesinorėtų, kad įsipliekstų kova tarp artimų jėgų – tai būtų negerai šaliai”, – sakė prezidentas per susitikimą su žurnalistais Sočyje, atsakydamas į klausimą, ar rinkimų kampanijos metu konkuruos su dabartiniu vyriausybės vadovu.

“Nežinau, kas bus 2012 metais, kas balotiruosis, – pabrėžė D.Medvedevas. – Tai gali būti D.Medvedevas, galbūt V.Putinas, o gal kas nors trečias”.

“Bet kokiu atveju būtina apie tai galvoti”, – pridūrė jis.

Dvi kadencijas iš eilės prezidento poste dirbęs V.Putinas 2008 metais nebegalėjo siekti perrinkimo, nes tai draudžia šalies konstitucija, tačiau 2012-aisiais jis vėl gali kelti savo kandidatūrą į valstybės vadovus.

V.Putinas iš esmės paskyrė D.Medvedevą savo įpėdiniu, o po jo išrinkimo prezidentu pats tapo vyriausybės vadovu, kuriam buvo perduota nemažai svarbių valstybės vadovo galių.

Valdantysis tandemas neapibrėžtai kalba apie savo planus dėl dalyvavo rinkimuose, nors dauguma Rusijos politikos analitikų beeik neabejoja, kad V.Putinas kandidatuos ir triuškinamai laimės rinkimus.

Nepriklausomo Jurijaus Levados sociologijos centro birželį atlikta apklausa parodė, kad 2012 metų rinkimuose už V.Putiną balsuotų beveik dvigubai daugiau respondentų nei už D.Medvedevą.

Kalbėdamas apie savo dabartinius santykius su V.Putinu prezidentas pažymėjo, kad viena vertus, jie nepasikeitė, antra vertus – įvyko jų kardinalūs pokyčiai.

“Mes visada kreipėmės vienas į kitą “tu”, bet kai jis tapo prezidentu, aš ėmiau kreiptis į jį “jūs”, taip pat, kaip ir jis, kai aš tapau prezidentu, ėmė kreiptis į mane “jūs”, – sakė D.Medvedevas. Jis pridūrė, kad tai paaiškinama paprastomis etiketo taisyklėmis.

“Viena vertus, mūsų santykiai iš viso nepasikeitė, kita vertus – kardinaliai pasikeitė”, – sakė D.Medvedevas.

“Aš anksčiau ne visiškai supratau, kai jis pasakojo man, kad prezidento poste žmogus keičiasi, bet realiai požiūris į gyvenimą kardinaliai keičiasi”, – sakė valstybės vadovas.

Todėl, pridūrė D.Medvedevas, “mūsų santykiai – tai prezidento ir buvusios prezidento santykiai, į tai neįmanoma neatsižvelgti”, – pridūrė valstybės vadovas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...