2010 Rugsėjo 15

Politika

Medvedevas: Arktyje galima apsieiti be NATO

veidas.lt

Arktyje galima apsieiti be NATO, pareiškė Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas deryboms su Norvegijos ministru pirmininku Jensu Stoltenbergu pasibaigus.

“NATO vykdo savo politiką. Šią politiką apibrėžia pats Aljansas. Bet kokiu atveju Rusijos Federacija rimtai vertina tokio pobūdžio aktyvumą. Kodėl? Todėl, kad tai taikaus ekonominio bendradarbiavimo zona. Dalyvaujant kariniam faktoriui, paprastai visada iškyla papildomi klausimai”, – sakė D.Medvedevas.

“Kalbant apie bendradarbiavimo perspektyvas, tai jos tikrai man nedera su Šiaurės Atlanto Aljanso dalyvavimo eskalavimu Arkties regione”, – spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo Norvegijos premjeras, pareiškė D.Medvedevas. “Mano nuomone, Arktyje būtų galima visiškai apsieiti be NATO”, – pridūrė jis.

Rusijos prezidentas pažymėjo, kad Arktyje esantys “bendri turtai neturi jokio ryšio su kariniais uždaviniais”. Jis pridūrė, kad regione galima tvarkytis ekonominių reguliavimo priemonių ir tarptautinių sutarčių pagalba.

J.Stoltenbergas, atsakydamas į tą patį klausimą dėl NATO interesų Arktyje, pareiškė: “Norvegijos narystė NATO netrukdo bendradarbiauti čia Šiaurėje”.

Pasak Norvegijos premjero, NATO buvimas Šiaurėje yra bendradarbiavimo dalis ir yra teigiamas dalykas.

“Neįžvelgiu čia jokių problemų – buvimas NATO mums netrukdo bendradarbiauti su Rusija”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...