2011 Birželio 15

Medicinos atliekoms utilizuoti – dar vienas įrenginys

veidas.lt

BFL

Siekiant kuo greičiau utilizuoti susikaupusias medicinos atliekas, ketinama pasitelkti dar vieną įrenginį, sako sveikatos apsaugos viceministras Audrius Klišonis.

Nuo penktadienio gausios atliekos deginamos Lazdynų rajone, Vilniuje, esančioje atliekų deginimo įmonėje “Senovė”. Pasak A.Klišonio, naikinant atliekas tik čia, procesas užtruktų keturis mėnesius.

“Bendrovės “Senovė” deginimo įrenginys jau yra veikiantis, bet jo pajėgumai nėra tokie, kokie mus šiuo metu tenkintų”, – po Vyriausybės pasitarimo, kuriame buvo svarstomas šis klausimas, trečiadienį žurnalistams sakė A.Klišonis.

Pasak jo, siekiant tai atlikti greičiau, nuspręsta atliekoms panaudoti ir autoklavą, kuriuo atliekos būtų sterilizuotos, o tuomet vežamos į sąvartynus. Esą pasitelkus šį įrenginį, atliekas pavyktų utilizuoti per pusantro mėnesio.

“Birželio 27 dieną bendrovės “Senovė” teritorijoje bus paleistas naujas įrenginys – ne deginimo, bet autoklavavimo įrenginys, kuris neturės atitinkamo poveikio aplinkai. Jo pajėgumai yra iki keturių tonų atliekų per dieną, kas leistų situaciją pakankamai greitai normalizuoti”, – teigė viceministras.

Be to, pasak jo, bendrovė “Investicija” yra gavusi leidimą išvežti į Vokietiją iki 1,9 tūkst. tonų medicininių atliekų per metus, tačiau šia galimybe naudotis medicinos įstaigos kol kas neskuba.

Mat atliekų išvežimas esą atsieitų 2-10 kartų brangiau nei jų deginimas Lietuvoje, kas per metus mokesčių mokėtojams čia kainuoja 8 mln. litų. Be to, šiuo metu jau supakuotų atliekų išvežti negalima, nes tokiu atveju reikėtų jas iš naujo supakuoti, o tai būtų pavojinga.

A.Klišonio teigimu, Vyriausybės pasitarime svarstyti ir kiti siūlymai atliekoms tvarkyti, tačiau jie pritarimo kol kas nesulaukė.

“Taip pat buvo nagrinėjamas ir bendrovės “Toksika” atliekų deginimo įrenginio paleidimo variantas, bet čia matome, kad, ko gero, be teisinių ginčų situacija bus sunkiai sprendžiama. (…) Buvo nagrinėtas ir Palemono gamyklos paleidimas, bet tam reikalingos labai didelės investicijos”, – teigė jis.

Praėjusį trečiadienį Vyriausybė dėl gausiai susikaupusių medicinos atliekų paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją, o bendrovei “Senovė” leido deginti šiuo metu sukauptas medicinos atliekas Vilniaus Lazdynų mikrorajone, “iki alternatyvių šių atliekų tvarkymo priemonių atsiradimo”.

Pasak Sveikatos apsaugos ministerijos, dėl sutrikusio tvarkymo susikaupusios medicinos atliekos ne tik trikdo sveikatos priežiūros įstaigų darbą, bet ir kelia grėsmę žmonių sveikatai.

Vien Santariškių klinikose buvo sukaupta ir tam netinkamose patalpose laikyta apie 6,5 tonos medicinos atliekų, kurios šią savaitę jau išvežtos deginti.

Visoje šalyje buvo sukaupta apie 50 tonų medicinos atliekų.

Per metus medicinos atliekų, pasak A.Klišonio, atsiranda beveik 1,7 tūkst. tonų, iš jų degintinų – apie 800 tonų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...