2011 Birželio 29

Medicininių atliekų deginimo krizėje – ministerijų kaltė

veidas.lt

Scanpix

Seimo kontrolierius Romas Valentukevičius nustatė, kad dėl medicininių atliekų deginimo krizės kalti Ūkio ir Aplinkos ministerijų pareigūnai ir kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį.

Seimo kontrolieriaus vertinimu, Ūkio ministerija, valdanti 92,5 proc. bendrovės “Toksika” akcijų, ir Aplinkos ministerija atsakingos už tai, kad valstybėje neliko kur deginti aplinkai pavojingų medicininės atliekų, rašo “Lietuvos rytas”.

Kontrolieriaus manymu, verta patikrinti, ar šių institucijų pareigūnų veiksmuose nėra nusikaltimo požymių.

Anot R. Valentukevičiaus, Ūkio ministerija pagal Atliekų tvarkymo įstatymą privalo parengti bei tvirtinti programas, skatinančias atliekų prevenciją. Tačiau ministerija nenumatė jokių priemonių, kurios skatintų perdirbti medicinines atliekas.

Ūkio ir Aplinkos ministerijos atsakingos už tai, kad Aukštrakių kaime būtų pastatytas “Toksikos” medicininių atliekų deginimo įrenginys. Jam iš ES Sanglaudos fondo ir valstybės biudžeto buvo skirta apie 87 mln. litų. Įrenginys turėjo pradėti veikti 2008 metais, bet tuomet jis dar tik buvo pradėtas statyti.

Atliekos Aukštrakiuose buvo pradėtos deginti tik šiemet: sudeginta 27 tūkst. tonų. Bet gegužės 17-ąją rangovas “Hafher” sustabdė įrenginį, nebaigęs paskutinių bandymų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...