2011 Sausio 25

Teroro aktas

Maskvos oro uoste sprogdinimą galėjo surengti grupė mirtininkų

veidas.lt

Sprogdinimą netoli Maskvos esančiame Domodedovo oro uoste galėjo organizuoti grupė mirtininkų, kuriuos į Rusijos sostinę veikiausiai pasiuntė Šiaurės Kaukazo kovotojai, nurodoma antradienį paskelbtuose žiniasklaidos pranešimuose.

Įtakingas verslo dienraštis “Kommersant”, remdamasis savo šaltinių informacija, rašo, kad Rusijos specialiosios tarnybos suvokė padidėjusį išpuolių pavojų, kai gruodžio 31 dienos vakarą viename Maskvos sporto komplekse nugriaudėjęs sprogimas visiškai sugriovė vieną nedidelį pastatą.

Nurodoma, kad tąsyk netyčia susisprogdino iš Šiaurės Kaukazo atvykusi moteris.

“Kovotojų vadai buvo pasiuntę tą moterį įvykdyti išpuolį Naujųjų metų naktį, – rašo “Kommersant”. – Tačiau vienas iš užtaisų detonavo per anksti”.

“Neatmetama, kad ji į Maskvą atvyko ne viena, o su keliomis mirtininkų sprogdintojų grupėmis. Vakar susisprogdino antra moteris”, – pridūrė dienraštis.

Ten pat nurodoma, kad gruodžio 31 dieną žuvusi moteris buvo vieno kalėti nuteisto Šiaurės Kaukazo kovotojo žmona.

Naujienų agentūra “Interfax” paskelbė panašų pranešimą, pridūrusi, kad pareigūnai vėliau suėmė įtariamą susisprogdinusios moters bendrininkę, kuri buvo pabėgusi į pietinį Volgogrado miestą.

Pareigūnai taip pat pradėjo ieškoti trijų į Čečėnijos kilusių įtariamųjų, kurie, kaip manoma, ruošėsi įvykdyti dar vieną mirtininkų sprogdintojų ataką.

Manoma, kad šie trys asmenys pirmadienį palydėjo mirtininkę į Domodedovo oro uostą, kur ji detonavo užtaisą. Vėliau atakos bendrininkai dingo nepalikę pėdsakų, nurodė “Interfax”.

Rusijos valstybinė naujienų agentūra “RIA Novosti” antradienį taip pat citavo vieną saugumo šaltinį, kuris sakė, kad bombą tikriausiai susprogdino moteris.

Šie pranešimai atgaivino prisiminimo apie vadinamąsias Šiaurės Kaukazo juodąsias našles – vyrų netekusias kovotojų žmonas, pasiryžusias atkeršyti, tapdamos mirtininkėmis.

Pernai kovo 29 dieną dviem mirtininkėms susisprogdinus Maskvos metropolitene žuvo 40 žmonių, o dar per 100 buvo sužeisti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...