2012 Rugpjūčio 29

Man patinka

veidas.lt


Viešoji įstaiga „Ambra Vox“ skelbia naujo koncertų sezono pradžią Užutrakio dvaro sodybos rūmuose!

Jau tapo įprasta, kad Užutrakyje karaliauja grožis: nuostabiame gamtos kampelyje esanti Užutrakio dvaro sodyba, restauruoti rūmai bei juos supantis parkas ir, žinoma, čia skambanti muzika – pakylėjanti bei apjungianti. Rugsėjo – gruodžio mėnesiais koncertų lankytojams bus pristatyta 13 įvairaus žanro muzikos programų. Tai –  „tikrosios“ klasikos šedevrai, senieji ir šiuolaikiniai lietuvių autorių opusai bei Užutrakyje retokai skambantis džiazas. Tačiau pirmasis vakaras stebins persipinančiu klasikos ir džiazo žaismu. Koncerto pradžioje skambės vieno iškiliausių ir savičiausių Lietuvos džiazo atstovų, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Petro Vyšniausko kartu su pianiste Lina Šatkute atliekami klasikiniai kūriniai, vėliau – džiazo improvizacijos, kurias jis atliks kartu su sūnumi, trimitininku Dominyku Vyšniausku.
Apie Petrą Vyšniauską rašoma: „Jo sopraninis saksofonas geba kalbėti, dainuoti, šaukti, raudoti, čiulbėti. Jo giliai etniška muzika neretai pasiduoda spontaniškų improvizacijų tėkmei“. Solistas koncertuoja ir su džiazo, ir su liaudies bei akademinės muzikos atlikėjais. Atlikėjo repertuare ne tik autorinės improvizacijos ar kitų autorių džiazo kompozicijos, bet ir plati klasikinės-akademinės muzikos skalė – nuo trimito ir obojaus barokinių kompozicijų iki jam dedikuotų šiuolaikinių autorių kūrinių. Paties atlikėjo sukurta muzika skamba daugiau kaip 50 dramos teatro spektaklių bei filmuose Lietuvos ir Vakarų Europos šalyse.
P. Vyšniausko scenos partneriais buvo tokie džiazo grandai, kaip Steve Lacy, Bobo Stenson, Han Bennink, Tomasz Stanko, Jon Christensen, Kent Carter, Theo Jörgensmann, Jimmy Owens, Elliott Sharp, Paul Jeffrey, Charlie Mariano, Karl Berger, Anatoly Vapirov, Reiner Winterschladen, John Law, Steve Swell, Hilliard Greene, Vijay Iyer, John Lindberg, Antoni Donchev, Mark Tokar. Jis pasirodė daugybėje festivalių Europoje, Japonijoje, JAV, Australijoje, dalyvavo svarbiuose tarptautiniuose džiazo projektuose „East Meet West“, „Jazz Baltica“, „Octet Ost“, „The International Varna Big Band“. Viena pagrindinių saksofonininko tarptautinių grupių – „Ganelin Trio Priority“, kurioje jis groja su Izraelyje gyvenančiu klavišininku Viačeslavu Ganelinu bei vokiečių būgnininku Klausu Kugeliu. Šalia koncertinės veiklos menininkas dėsto Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, rengia meistriškumo kursus, globoja jaunus šalies muzikus. P. Vyšniauskas apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino V laipsnio ordinu, Lietuvos Vyriausybės meno premija bei Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija, 2011 m. apdovanotas festivalio „Vilnius Jazz“ prizu už nuopelnus Lietuvos džiazui.
Trimitininkas, improvizacinės muzikos puoselėtojas Dominykas Vyšniauskas mokėsi Nacionalinėje
M. K. Čiurlionio menų mokykloje, Klaipėdos S. Šimkaus konservatorijoje, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Leipcigo aukštojoje muzikos mokykloje. Šešerius metus jis studijavo Amsterdamo Konservatorijoje, kur įgijo magistro diplomą. Pastarųjų studijų metu tobulinosi Niujorko Valstybinio universiteto Purchaso koledže pas džiazo korifėjaus Dizzy Gilespie mokinį J. Faddis
Nuo ankstyvo karjeros debiuto D. Vyšniauskas spėjo pagroti visuose Lietuvos ir keliuose užsienio džiazo festivaliuose, daugelyje Europos šalių pasirodė kaip įvairių tarptautinių projektų narys. Jis muzikavo su garsiuoju savo tėčiu Petru Vyšniausku, Anatolijumi Vapirovu, Vytautu Labučiu, Sauliumi Šiaučiuliu, Liudu Mockūnu, Igoriu Briliu ir kitais atlikėjais. Grojo su grupėmis: „Mezcal Jazz Unit“ (Prancūzija), „Dream Big Band“ (Estija), Europos jaunimo bigbendas „Swinging Europe“, Lietuvos radijo ir televizijos bigbendas, džiazo orkestras „Kauno bigbendas“.

BILIETŲ KAINA: 35 Lt. Bilietus platina „Bilietų pasaulis“.
Nuolaidos senjorams, studentams, moksleiviams – 20 proc.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...