2011 Sausio 15

Kultūra

Dėl Pūčkorių dvaro kreiptasi į prokuratūrą

veidas.lt

Kultūros paveldo departamentas penktadienį pranešė kreipęsis į prokurorus dėl Vilniaus savivaldybės ketinimų parduoti Pūčkorių dvaro arklides.

Sostinės savivaldybės paskelbtame viešame aukcione, kuris vyks sausio 21 dieną, rengiamasi parduoti istorinės

Pūčkorių palivarko sodybos teritorijoje esantį menkavertį sovietinės statybos arklidžių pastatą, aplink kurį buvo suformuotas ir 21 aro žemės sklypas.

“Valdininkai atkakliai ignoruoja faktą, kad vienoje gražiausių Vilniaus vietų – Pavilnio regioniniame parke esanti Pūčkorių palivarko sodyba yra valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, todėl pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymą yra saugomas kartu su teritorija, kuri nuo paveldo objekto neatsiejama ir nedaloma”, – teigia departamentas.

Dėl viešojo intereso gynimo į prokurorus kreipęsi paveldosaugininkai sako, jog kyla grėsmė, kad bus pažeistas valstybės saugomo kultūros paveldo objekto vientisumas ir istoriškai susiformavęs kompleksiškumas.

“Privatizavus arklidžių pastatą ir pakeitus jo naudojimo paskirtį atveriamas kelias lengvatinėmis sąlygomis užvaldyti jam suformuotą valstybinės žemės sklypą. O paskui, nugriovus bevertes arklides, vietoj jų pastatyti Pūčkorių dvarui bei Pavilnio regioniniam parkui netinkantį svetimkūnį ar netgi kelis”, – rašoma pranešime.

Paveldosaugininkai sako esantys pasipiktinę neatsakingu Vilniaus savivaldybės požiūriu į kultūros paveldą.

“Kultūros paveldo departamentas ne kartą kreipėsi į Vilniaus savivaldybę, kad arklidžių pastatas būtų išbrauktas iš privatizuojamų objektų sąrašo ir likviduotas. Savivaldybė anksčiau buvo priėmusi sprendimą nevertingą statinį nugriauti, tam pritarė ir Kultūros ministerija. Tačiau vėliau valdininkai kažkodėl kardinaliai pakeitė savo ketinimus”, – piktinasi Kultūros paveldo departamentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...