2012 Gegužės 31

Aplankykite Užutrakio dvaro sodybą

veidas.lt


Pusiasalis tarp Galvės ir Skaisčio ežerų istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XIV a. XIX a. antrojoje pusėje jį įsigijo grafas Juozapas Tiškevičius. Po jo mirties 1891 m. dvarą paveldėjo jauniausias sūnus, taip pat Juozapas, čia įkūręs šiandien žinomą Užutrakio dvaro sodybą.

Pagal lenkų architekto Juzefo Huso projektą ant Galvės ežero kranto pastatyti prabangiais Liudviko XVI stiliaus interjerais dekoruoti istorizmo stiliaus rūmai su įspūdinga, atvirais paviljonais karūnuota terasa. Unikalus Trakų kraštovaizdis ir išskirtinė vietovės aura lėmė ne tik grafo pasirinkimą čia gyventi, bet ir ypatingą dėmesį supančiai aplinkai. Ją sutvarkyti grafas patikėjo žymiam prancūzų kraštovaizdžio architektui Eduardui Fransua Andre (Edouard Francois Andre), kuris atvyko į Užutrakį 1898 m. ir suplanavo jo kūrybai būdingą mišraus stiliaus parką. Priešais rūmus suprojektuoti taisyklingų formų parteriai su karpomų liepų alėjomis, ornamentiniais gėlynais, marmuro vazomis ir skulptūromis. Rūmus su prancūziškais parteriais supa peizažinis parkas. E.F.Andre meistriškai išnaudojo kontrastingą pusiasalio peizažą, dirbtinių uolų kompozicijomis pabrėždamas jo kalvas, o didingą Galvės ir Skaisčio spindesį papildydamas pažemėjimuose ir pelkutėse iškastų tvenkinių veidrodžiais.
Po porą metų vykusio restauravimo, nuo 2011 m. rudens Užutrakio parkas vėl atviras lankytojams. Jis atkurtas pagal tikslius E.F.Andre brėžinius, atstatytos parką puošiančios skulptūros.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...