2010 Birželio 07

Dviguba pilietybė

M. Zasčiurinskas: Lietuvos pilietybė – ne bulvių maišas

veidas.lt

Seimas vėl svarsto Pilietybės įstatymo projektą, kurio pagrindinis tikslas – rasti būdų kaip apeiti  pagrindinį Lietuvos įstatymą, t.y. – išplėsti ratą  asmenų, galinčių būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės  piliečiais.

Konstitucinis  Teismas, aiškindamas Konstituciją, pabrėžė, kad įstatymų leidėjas turi paisyti  Konstitucijos reikalavimo, kad Lietuvos Respublikos pilietis kartu ir kitos  valstybės pilietis gali būti tik labai retais (atskirais), išimtiniais įstatymo  nustatytais atvejais; šie atvejai negali būti paplitę. Tokios Konstitucijos  nuostatos gali būti keičiamos tik referendumu.

Seimo narys  Mečislovas Zasčiurinskas nepritaria siūlymams kitu būdu, ne taip, kaip numato  Konstitucija, suteikinėti galimybę užsienyje (projektu siūloma Vakaruose  gyvenantiems – suteikti, Rytuose – ne) gyvenantiems žmonėms ir Lietuvos  pilietybę. Parlamentaras mano, kad toks masinis dvigubos pilietybės įteisinimas  iškreips demokratinius procesus šalies viduje ir pažeis Lietuvos Respublikos  Konstituciją.

„Net jeigu Seimas  įteisintų dvigubą pilietybę, jis pažeistų Konstituciją ir tokio įstatymo  galiojimą sustabdytų Konstitucinis Teismas. Niekam nevalia pažeidinėti  aukščiausiojo šalies įstatymo, net siekiant, neva, labai kilnių tikslų“, – sako  Seimo narys.

M. Zasčiurinskas  mano, kad dvigubos pilietybės įteisinimas, atsižvelgiant į labai didelius  emigracijos mastus, iškreiptų demokratijos procesus Lietuvoje, galėtų privesti  prie galutinio Valstybės žlugimo.

„Suteikus galimybę  visiems turėti dvigubą pilietybę, mes galime susidurti su paradoksalia ir labai  pavojinga situacija – kai Lietuvos piliečių, gyvenančių už Lietuvos ribų, būtų  daugiau, negu čia pasilikusių gyventi žmonių. Šie asmenys galės spręsti  Lietuvoje gyvenančių žmonių likimą net nesilankydami mūsų šalyje, o tokia  praktika gali sužlugdyti mūsų valstybę. Kitas klausimas – kaip būtų sprendžiami  Tėvynės gynimo klausimai? Ir t.t.“, – sako M. Zasčiurinskas.

„Lietuvos pilietybė  – ne bulvių maišas, kurį galima parduoti, ar perduoti kitam. Mes negalime  nuvertinti Lietuvos pilietybės instituto. Lietuvos pilietybė – absoliuti  vertybė. Dvigubos pilietybės be išimties ribų įteisinimas tik sumenkins mūsų  šalį, vaikams, jaunimui parodys, kad Lietuva – ne Tėvynė. Nes Tėvynė – tik  viena“, – įsitikinęs Mečislovas Zasčiurinskas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. dviguba piliete dviguba piliete rašo:

    zinote,jei LIETUVOJE taip butu gera gyventi niekas ir neemigruotu;ar LietuVOS politikai ka nors padare,kad LIETUVIAI butu laimingi savo salyje?ar kiekvienas lietuvis atsibudes ryte galvoja :koks esu laimingas,kokie geri sios salies istatymai,kitur geriau negali buti!!!tik ar jie saves neapgaudineja?atsakant i straipsnyje minetus pono M.Z.zodius,pasakyciau,valstybe suzlugdys tik joje sedintys bukagalviai!bet ne emigrantai!


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...