2011 Sausio 20

Baltarusija

Lukašenka griežtai atsakys į ES sankcijas

veidas.lt

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pavedė vyriausybei parengti griežtas priemones reaguojant į galimas Europos Sąjungos (ES) sankcijas Baltarusijai.

“Vyriausybei duotas vienas pavedimas: jeigu kas nors pabandys įvesti šaliai ekonomines ar kitokias sankcijas, turime reaguoti iš karto, parengti atsakomąsias priemones, netgi pačias griežčiausias”, – pasitarime kai kuriais vidaus politikos reikalais pažymėjo A.Lukašenka.

“Niekam nesiruošiame lankstytis, ir niekam neleistina mus versti tai daryti. Tai liečia visus, kurie mėgina daryti spaudimą ir blokuoti šalį – nesvarbu, ar tai būtų šalių grupė, ar visa Europos Sąjunga”, – pažymėjo prezidentas.

Pasak valstybės vadovo, “šiandien mes turime kruopščiai apgalvoti visas priemones, kaip apginti mūsų suverenitetą, ekonominius ir geopolitinius interesus”. A.Lukašenka pridūrė laukiąs iš užsienio reikalų ministerijos “konkrečių pasiūlymų, kaip atsispirti užsienyje vykstančiai antibaltarusiškai kampanijai”.

“Mums būtina parengti priemonių kompleksą, kuris neleistų mūsų šalį paversti marionete svetimųjų rankose, taip suduodant smūgį mūsų ekonomikai, saugumui ir suverenitetui”, – pažymėjo jis.

Prezidentas konstatavo, kad “mūsų šalies nedraugai užsienyje pradėjo didžiulį puolimą, užsienio šalių žiniasklaidoje išplėtota pikta informacinė kampanija prieš mūsų šalį”. “Mums grasinama sankcijomis: rengiasi blokadą paskelbti, kažką izoliuoti ir panašiai”, – sakė A.Lukašenka.

“Tai jau išgyvenome. Jeigu Europa, Amerika ir dar kas nors nori antrą kartą lipti ant to paties grėblio – tai jų valia”, – pridūrė prezidentas.

A.Lukašenka pareiškė, kad “kažkam iš to knieti gauti naudos ir patuščiažodžiauti visais šiais klausimais”. “Mes neatsisakome jų aptarti, ir netgi neatsisakome patuščiažodžiauti. Tačiau pradedant juos svarstyti, reikia kruopščiai ištirti padėtį, išstudijuoti faktus”, – sakė prezidentas.

“Tiktai remdamiesi konkrečiais faktais ir šalies Konstitucija mes pasirengę Baltarusijoje priiminėti sprendimus, tarp kurių gali būti ir pasiūlymai iš šalies”, – kalbėjo A.Lukašenka.

“Kitokios galimybės nematau. Jeigu mes pastoviai bandydami įsiteikti politikai pažeidinėsime įstatymus ir konstituciją, artimiausiu metu sunaikinsime šalį”, – pažymėjo jis, pridurdamas, kad “tą liudija daugelio valstybių patirtis”.

A.Lukašenka taip pat sakė, kad “mūsų pozicija turi būti nepalaužiama”. “Baltarusių tauta – šeimininkė savo žemėje, ir niekam neduota teisė spręsti už mus, kaip mums gyventi. Nesikišimo į šalies vidaus reikalus principą pripažįsta visas pasaulis. Jo negalima pažeidinėti netgi galingiausioms valstybėms”, – kalbėjo Baltarusijos prezidentas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...