2011 Sausio 18

Baltarusija

Lietuva – už sankcijas konkretiems Baltarusijos pareigūnams, bet prieš ekonominius ribojimus

veidas.lt

Lietuva palaiko siūlymą Europos Sąjungai (ES) taikyti sankcijas konkretiems Baltarusijos režimo pareigūnams, bet yra prieš ekonominius ribojimus, antradienį pareiškė prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas.

“Sankcijos turi būti taikomos būtent prieš konkrečius režimo atstovus, kurie priima sprendimus, kurie dalyvauja juos įgyvendinant arba kurie dalyvauja tuos sprendimus propagandiškai skleidžiant ir juos ginant”, – interviu Žinių radijui sakė Darius Semaška, vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais.

Anot jo, šiuo metu ES yra svarstomas konkretus asmenų sąrašas, kuriame – režimo pareigūnai ir valdžią remiančios žiniasklaidos atstovai. Manoma, kad jiems turėtų būti įvestas draudimas atvykti į ES.

D.Semaškos teigimu, britų savaitraščio “The Economist” žurnalistas Edwardas Lucasas (Edvardas Lukasas) “paskleidė dar vieną netiesą”, pareikšdamas, kad ES sankcijas Baltarusijai blokavo Lietuva, Latvija ir Italija.

Anot patarėjo, D.Grybauskaitė nepritaria tik galimiems prekybos ribojimams ar kitokioms ekonominėms sankcijoms, kurios paveiktų Baltarusijos žmones.

“Prezidentė aiškiai pasisakiusi, kad ji neremia sankcijų prieš visą šalį, (…) kad nebūtų taikomi embargo prekybai, kažkokie ribojimai kitiems ekonominiams dalykams, kurie labai neigiamai atlieptų visų Baltarusijos žmonių atžvilgiu ir neigiamai atsilieptų jų asmeninei gerovei”, – sakė D.Semaška.

“Būtent tokios sankcijos, kaip rodo patirtis, dažniausiai pasiekia priešingą efektą – sutelkia žmones remti režimą, kurio atžvilgiu norima pritaikyti kažkokias sankcijas ir priversti jį pakeisti politiką”, – teigė patarėjas.

ES sankcijas ketina paskelbti reaguodama į Baltarusijos valdžios susidorojimą su opozicija. Griežtų priemonių Baltarusijos jėgos struktūros ėmėsi po gruodžio mėnesį įvykusių prezidento rinkimų.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...