- Veidas.lt - http://www.veidas.lt -

Lukašenka griežtai atsakys į ES sankcijas

Autorius: veidas.lt | 2011 01 20 @ 21:55 | Politika | No Comments

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pavedė vyriausybei parengti griežtas priemones reaguojant į galimas Europos Sąjungos (ES) sankcijas Baltarusijai.

“Vyriausybei duotas vienas pavedimas: jeigu kas nors pabandys įvesti šaliai ekonomines ar kitokias sankcijas, turime reaguoti iš karto, parengti atsakomąsias priemones, netgi pačias griežčiausias”, – pasitarime kai kuriais vidaus politikos reikalais pažymėjo A.Lukašenka.

“Niekam nesiruošiame lankstytis, ir niekam neleistina mus versti tai daryti. Tai liečia visus, kurie mėgina daryti spaudimą ir blokuoti šalį – nesvarbu, ar tai būtų šalių grupė, ar visa Europos Sąjunga”, – pažymėjo prezidentas.

Pasak valstybės vadovo, “šiandien mes turime kruopščiai apgalvoti visas priemones, kaip apginti mūsų suverenitetą, ekonominius ir geopolitinius interesus”. A.Lukašenka pridūrė laukiąs iš užsienio reikalų ministerijos “konkrečių pasiūlymų, kaip atsispirti užsienyje vykstančiai antibaltarusiškai kampanijai”.

“Mums būtina parengti priemonių kompleksą, kuris neleistų mūsų šalį paversti marionete svetimųjų rankose, taip suduodant smūgį mūsų ekonomikai, saugumui ir suverenitetui”, – pažymėjo jis.

Prezidentas konstatavo, kad “mūsų šalies nedraugai užsienyje pradėjo didžiulį puolimą, užsienio šalių žiniasklaidoje išplėtota pikta informacinė kampanija prieš mūsų šalį”. “Mums grasinama sankcijomis: rengiasi blokadą paskelbti, kažką izoliuoti ir panašiai”, – sakė A.Lukašenka.

“Tai jau išgyvenome. Jeigu Europa, Amerika ir dar kas nors nori antrą kartą lipti ant to paties grėblio – tai jų valia”, – pridūrė prezidentas.

A.Lukašenka pareiškė, kad “kažkam iš to knieti gauti naudos ir patuščiažodžiauti visais šiais klausimais”. “Mes neatsisakome jų aptarti, ir netgi neatsisakome patuščiažodžiauti. Tačiau pradedant juos svarstyti, reikia kruopščiai ištirti padėtį, išstudijuoti faktus”, – sakė prezidentas.

“Tiktai remdamiesi konkrečiais faktais ir šalies Konstitucija mes pasirengę Baltarusijoje priiminėti sprendimus, tarp kurių gali būti ir pasiūlymai iš šalies”, – kalbėjo A.Lukašenka.

“Kitokios galimybės nematau. Jeigu mes pastoviai bandydami įsiteikti politikai pažeidinėsime įstatymus ir konstituciją, artimiausiu metu sunaikinsime šalį”, – pažymėjo jis, pridurdamas, kad “tą liudija daugelio valstybių patirtis”.

A.Lukašenka taip pat sakė, kad “mūsų pozicija turi būti nepalaužiama”. “Baltarusių tauta – šeimininkė savo žemėje, ir niekam neduota teisė spręsti už mus, kaip mums gyventi. Nesikišimo į šalies vidaus reikalus principą pripažįsta visas pasaulis. Jo negalima pažeidinėti netgi galingiausioms valstybėms”, – kalbėjo Baltarusijos prezidentas.

Daugiau šia tema:

Straipsnis publikuotas: http://www.veidas.lt

Straipsnio adresas: http://www.veidas.lt/lukasenka-greiztai-atsakys-i-es-sankcijas

© 2002-2009 UAB "Veido periodikos leidykla". Visos teisės saugomos.