2011 Kovo 25

Kultūra

Los Andžele palaidota aktorė Taylor

veidas.lt

Aktorės Elizabeth Taylor (Elizabeit Teilor) šeima ketvirtadienį per trumpą privačią ceremoniją atsisveikino su didžiojo ekrano legenda, atgulusia amžinojo poilsio Kalifornijos kapinėse, kur palaidota daugybė Holivudo garsenybių, tarp jų jos artimas draugas, “popmuzikos karalius” Michaelas Jacksonas (Maiklas Džeksonas).

Los Andželo priemiestyje Glendeile esančioje didžiulėse kapinėse “Forest Lawn” buvo pastatytos užtvaros, kad pašaliniai žmonės negalėtų prieiti prie ceremonijos vietos.

Maždaug valandą trukusioje atsisveikinimo ceremonijoje, kuriai vadovavo ilgametis E.Taylor draugas rabinas Jerry Cutleris (Džeris Kaatleris), dalyvavo tik aktorės artimieji – apie 50 žmonių, sakė policijos atstovas spaudai Tomas Lorenzas.

Į laidotuvių vietą E.Taylor artimieji atvažiavo penkiais juodais limuzinais, o pasibaigus ceremonijai jais išvyko iš kapinių. Laidotuvių procesijos nebuvo.

Atsisveikinimo ceremonija nuo nurodytos jos pradžios – 14 valandos – prasidėjo 15 min. vėliau, nes aktorė prieš mirtį pareiškė norą, kad jos laidotuvės vėluotų, sakė jos agentė Sally Morrison (Seli Morison).

Pasak S.Morrison, E.Taylor davė aiškius nurodymus, kad ceremonijos pradžia turi vėluoti, ir paprašė, kad kas nors paskelbtų: “Ji netgi pageidavo pavėluoti į savo pačios laidotuves”.

79 metų E.Taylor mirė anksti trečiadienį dėl širdies nepakankamumo. Aktorė užgeso apsupta keturių savo vaikų Los Andželo medicinos centre “Cedars-Sinai”, į kurį buvo paguldyta prieš maždaug šešias savaites.

E.Taylor, kurią išgarsino ne tik daugybė puikių vaidmenų, bet ir audringas asmeninis gyvenimas, įskaitant aštuonias santuokas, 1959 metais prieš vedybas su Eddie Fisheriu (Edžiu Fišeriu), atsivertė į judaizmą. Pagal žydų papročius velionis turi būti palaidotas per 48 valandas po mirties.

Pasak S.Morrison, vos valandą trukusi atsisveikinimo ceremonija prasidėjo anglų poeto Gerardo Manley Hopkinso (Džerardo Menlio Hopkinso) eilėraščiu “Švininis aidas ir Auksinis aidas (The Leaden Echo and the Golden Echo), kurį perskaitė “artimas aktorės draugas” ir kolega Colinas Farrellas (Kolinas Farelas).

Eiles taip pat skaitė kiti E.Taylor šeimos nariai, o jos anūkas trimitu sugrojo giesmės “Amazing Grace” melodiją.

Aktorė amžinojo poilsio atgulė kapinių Didžiajame mauzoliejuje – neoklasicistiniame statinyje, kurį įkvėpė garsieji Genujos “mirusiųjų rūmai” “Campo Santo”.

Šiame didingame mauzoliejuje, be aktorės draugo M.Jacksono, kuris mirė 2009 metų birželį, taip pat palaidotos tokios Holivudo “aukso amžiaus” žvaigždės kaip Clarkas Gable’as (Klarkas Geiblas), Jean Harlow (Džin Harlou) ir Carole Lombard (Kerol Lombard).

Tarp kitų pramogų pasaulio žvaigždžių, palaidotų “Forest Lawn”, yra Humphrey Bogartas (Hamfris Bogartas), Lonas Chaney (Lonas Čeinis), Natas Kingas Cole’as (Natas Kingas Koulas), Waltas Disney (Voltas Disnėjus), Errolas Flynnas (Erolas Flinas), Jimmy Stewartas (Džimis Stiuartas) ir Spenceris Tracy (Spenseris Treisis).

Kelios televizijų žinių tarnybų komandos filmavo atsisveikinimo ceremoniją iš kitapus gatvės, o ore ratus virš kapinių suko naujienų kanalų sraigtasparniai. Iš savo klasių išėjo netoliese esančios pradinės mokyklos moksleiviai.

E.Taylor, kurią išgarsino vaidmenys tokiose juostose kaip “Butterfield 8″ (1960), “Kleopatra” (Cleopatra, 1963) ir “Kas bijo Virdžinijos Vulf?” (Who’s Afraid of Virginia Woolf?, 1966), per savo ilgą karjerą pelnė tris JAV Kino meno ir mokslo akademijos apdovanojimus, tarp už specialų prizą už humanitarinę veiklą.

Ji viena pirmųjų ėmė aktyviai remti AIDS tyrimus ir iki paskutinių dienų dalyvavo renkant lėšas kovai su šia liga.

E.Taylor per gyvenimą teko iškęsti mažiausiai 20 rimtų operacijų, o 1990-aisiais aktorė buvo atsidūrusi prie mirties slenksčio dėl plaučių uždegimo. 1994 ir 1995 metais didžiojo ekrano veteranei buvo pakeisti abu klubo sąnariai, o 1997-ųjų vasarį jai buvo operuotas gerybinis smegenų auglys.

1983-aisiais E.Taylor prisipažino, jog jau 35 metus yra priklausoma nuo migdomųjų bei skausmą malšinančių vaistų, taip pat gydėsi priklausomybę nuo alkoholio ir narkotikų.

E.Taylor paliko keturis vaikus – du sūnus ir dvi dukras, dešimt anūkų ir keturis proanūkius.

Penktadienio vakarą E.Taylor atminimui bus pritemdytos Brodvėjaus teatrų Niujorke viršdurio stogelių šviesos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...