2010 Gruodžio 28

Politika

Svarbiausias 2010-ųjų įvykis Lietuvoje – A.M.Brazausko mirtis

veidas.lt

Svarbiausias besibaigiančių 2010-ųjų metų įvykis Lietuvoje buvo prezidento Algirdo Mykolo Brazausko mirtis, o pasaulyje – Smolensko tragedija bei slaptų JAV dokumentų paviešinimas “WikiLeaks” portale, mano svarbiausių Lietuvos žiniasklaidos priemonių redaktoriai ir žinomi apžvalgininkai.

Naujienų agentūros BNS apklausoje pirmojo nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos prezidento ir paskutinio komunistų partijos vadovo A.M.Brazausko mirtis birželio mėnesį minėta dažniausiai. Po jos seka žlugęs tarptautinis konkursas ieškant strateginio investuotojo į naują atominę elektrinę. Trečioje vietoje tarp svarbiausių Lietuvos įvykių – Drąsiaus Kedžio istorija.

Į svarbiausių Lietuvos įvykių penketuką taip pat pateko rugsėjį vyrų krepšinio rinktinės iškovotas bronzos medalis pasaulio čempionate Turkijoje ir rugpjūtį kilęs škvalas, kuris nusinešė keturių žmonių gyvybes.

Tarp svarbiausių pasaulio įvykių dažniausiai minėta balandį įvykusi tragedija Smolenske, kai per lėktuvo katastrofą žuvo Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis (Lechas Kačynskis), bei slaptų JAV dokumentų paviešinimas “WikiLeaks” portale.

Į trejetuką svarbiausių pasaulio įvykių taip pat pateko krizė euro zonos valstybėse. Kiti pasaulio įvykiai, tarp jų – žemės drebėjimas Haityje ir karinių veiksmų pabaiga Irake, minėti gerokai rečiau.

Apklausoje svarbiausių Lietuvos žiniasklaidos priemonių redaktoriai ir žinomi apžvalgininkai buvo prašomi išvardyti po tris, jų nuomone, svarbiausius Lietuvos ir pasaulio įvykius 2010 metais.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Judris Judris rašo:

    Buvau Rusijoje ir girdėjau kalbant, kad lenkams nevertėjo lįsti į svetimą valstybę mitinguoti. Ar savų bažnyčių lenkija neturi…


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...