2010 Rugpjūčio 10

Netektis

Seimo narys Algis Rimas bus laidojamas Marijampolėje

veidas.lt

Netikėtai miręs Seimo narys socialdemokratas Algis Rimas bus laidojamas Marijampolėje.

Laidotuvės numatomos ketvirtadienį, BNS pranešė Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė.

Antradienį Seimo vadovybė sudarė laidotuvių komisiją. Jos vadovu paskirtas parlamento vicepirmininkas, A.Rimo partijos bičiulis Česlovas Juršėnas.

Anot Č.Juršėno, A.Rimo palaikai antradienį 17 val. bus pašarvoti Marijampolės kultūros namuose, kur jis dirbo ne vieną dešimtmetį.

Ketvirtadienį 12 val. karstas bus išnešamas į bažnyčią, po to – į kapines.

Pagal Vyriausybės nutarimą, parlamentaro laidotuvių išlaidoms apmokėti bus skirta 9750 litų.

Seimo rūmuose A.Rimo atminimui uždegta tradicinė žvakė. “Paskui bus pagerbimas, kai susirinks Seimas rugsėjo 10 dieną. Kiek žinau, neeilinė sesija nebus šaukiama”, – žurnalistams sakė laidojimo komisijos pirmininkas.

Dėl parlamentaro mirties antradienį užuojautas pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Užuojautoje velionio artimiesiems, kraštiečiams ir kolegoms prezidentė pabrėžė A.Rimo nuopelnus Marijampolės rajonui bei apskričiai.

“Pereinamuoju Lietuvos valstybės atkūrimo laikotarpiu Algis Rimas daug prisidėjo, pritaikant Marijampolės rajono bei apskrities ūkį naujiems gyvenimo iššūkiams bei stiprinant Marijampolės krašto gerovę. Krašto žmonių įvertintas ir ne kartą rinktas į aukštus postus mieste, rajone ir apskrityje, Algis Rimas savo veikla pelnė Marijampolės žmonių pasitikėjimą bei paramą ir du kartus buvo išrinktas Seimo nariu vienmandatėje apygardoje”, – rašoma prezidentės užuojautoje.

Pasak prezidentės, šviesus A.Rimo atminimas ilgam išliks jį pažinojusių ir nuoširdžiai vertinusių žmonių širdyse.

“Velionį pažinojome kaip darbštų, atsakingą ir pareigingą asmenį, kuris Seime dirbo pastarąsias tris kadencijas, septintadalį viso savo gyvenimo – beveik dešimt metų. Toks jis išliks ir jį pažinojusių artimųjų, draugų ir kolegų mintyse ir prisiminimuose”, – užuojautoje A.Rimo artimiesiems, šeimai ir bičiuliams, Lietuvos socialdemokratų partijai rašo I.Degutienė.

69 metų A.Rimas rastas negyvas pirmadienio pavakare Seimo viešbutyje Gedimino prospekte. Pastaruoju metu politikas sirgo. Į Vilnių jis buvo atvykęs, kad apsilankytų pas gydytojus.

Č.Juršėno duomenimis, dėl mirties priežasties lieka ta pati versija – sveikatos problemos. “Turėtų būti atliktas skrodimas Marijampolėje, tada bus galima galutinai pasakyti. Tai sužinosime šiandien (antradienį – BNS) po pietų”, – sakė Č.Juršėnas.

Parlamentaras A.Rimas Seime dirbo trečią kadenciją. Inžinieriaus mechaniko specialybę turėjęs A.Rimas į parlamentą buvo išrinktas Marijampolės apygardoje. Anksčiau jis yra ėjęs įvairias politines pareigas šiame mieste.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...