2011 Lapkričio 24

“Snorui” skelbiama bankroto procedūra, sulaikyti savininkai

veidas.lt

Lietuvos banko valdyba pripažino AB bankas SNORAS nemokiu ir kreipsis į Vilniaus apygardos teismą dėl bankroto bylos iškėlimo. Teismui iškėlus bankroto bylą, bankui visam laikui atšaukiama ir Lietuvos banko išduota veiklos licencija.

“Snore” yra dingę gerokai daugiau turto, nei galvota anksčiau. Bankas nebus skaidomas į „gerą“ ir „blogą”, jo veikla nebus tęsiama. Visiems banko indėlininkams valstybė per pusantro mėnesio grąžins indėlių, kurių suma neviršija 345 tūkst. litų. Visas kitas „Snorui“ paskolintas lėšas, jei bus iš ko, kreditoriai turės bandyti atgauti bankroto proceso metu pagal galiojantį Bankroto įstatymą. Akivaizdu, kad pagal šios procedūros tvarką paskutiniai eilėje yra banko akcininkai, todėl, matyt,  jiems neliks nė cento.

Kaip ketvirtadienio 10 valandą vakaro žurnalistams sakė centrinio Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas, iš pradžių buvo tikėtasi, kad banko situacija nėra tokia bloga ir kad bankas galės toliau tęsti savo veiklą įvykdžius jo pertvarkymą – geros kokybės aktyvus iškėlus į naują banką. Bet dabar, kai susidurta su 3,4 mlrd. Lt finansine skyle, akivaizdu, kad tikrai nėra reikalo švaistyti mokesčių mokėtojų pinigų.

“Lietuvos banko valdyba  mano, kad toks kardinalus, ryžtingas chirurginis pjūvis padės visai sistemai ir leis ją stabilizuoti“, – kalbėjo V. Vasiliauskas.

Anksčiau buvo skaičiuojama, kad „Snoras“ turi 8 mlrd. Lt turto, tačiau po laikiojo administratoriaus analizės paaiškėjo, kad jame tėra 4,6 mlrd Lt. Maždaug 4,1 mlrd. Lt yra apdrausti indėliai. Anot Lietuvos banko vadovo, užsienio bankuose iš “Snoro” yra dingę beveik 600 mln. Lt, nesurasta jau minėtų 1,2 mlrd. Lt vertybinių popierių, beveik 600 mln. Lt yra blogos paskolos ir nesuformuoti atidėjiniai. “Paskutinė pozicija” yra 550 mln. Lt investicijos į Kaimanų fondus, kurių paprasčiausiai nėra“.

Įsigaliojus šiam Lietuvos banko valdybos nutarimui, pradeda veikti indėlių draudimo mechanizmas. Indėliai kompensuojami Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatyme numatytomis sąlygomis – draudžiama suma iki 345, 2 tūkst. litų fiziniams ir juridiniams asmenims. Įstatyme taip pat numatyta, kad indėliai turi būti kompensuoti per 20 darbo dienų. Indėlių draudimo įmonė šį terminą gali pratęsti 10 darbo dienų.

Tuo tarpu kiek anksčiau buvo pranešta, kad Didžiojoje Britanijoje vykdant Lietuvos išduotą Europos arešto orderį sulaikyti buvę pagrindiniai banko „Snoras“ akcininkai Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas. Tą patvirtino Europos policijos biuras. Antradienį teismas patenkino Generalinės prokuratūros pareiškimą dėl kardomosios priemonės buvusiems banko „Snoras“ vadovams ir akcininkams. Generalinis prokuroras Darius Valys dėl šių asmenų pasirašė Europos arešto orderius.

Anksčiau buvo paskelbta, jog su Generaline prokuratūra susisiekė R.Baranausko advokatai. Kol kas neatskleidžiama, kokie verslininko atstovai atvyko į susitikimą su prokurorais ir apie ką buvo kalbama. Nacionalizuoto komercinio „Snoro“ banko prezidentas ir akcininkas R.Baranauskas žiniasklaidai sakė, kad bijo grįžti į Lietuvą ir neatmeta galimybės, jog prašys politinio prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje.

Žinią apie V. Antonovo sulaikymą jau skelbia ir britų nacionalinis transliuotojas BBC.  Lietuvoje didiesieji  “Snoro” banko akcininkai V. Anonovas ir R. Baranauskas kaltinami lėšų pasisavinimu stambiu mastu ir dokumentų klastojimu. Už tai Lietuvoje abiems verslininkams gresia iki 10 metų nelaisvės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

 1. Pikasas Pikasas rašo:

  Gal dabar besislapstę bankininkai jau gailisi, kad nepriklausė seksualinėms mažumoms ir todėl negalės aiškinti, kad už tai juos kažkas Lietuvoje persekiojo. Mūsų valstybėje pagal BK yra baudžiami tik pedofilai, jei pavyksta juos tvirtai pričiupti, o gėjai net ir savo paradus gauna teisę rengti. Jei kokie mažumų atstovai įkliūna apsimetusiems pareigūnams kokiame automobilyje Kleboniškyje, tai tokie skubiai sutinka “baudas” susimokėti už viešosios tvarkos pažeidimą. Kažkodėl labai garsintis nenori… Minėtiems turtuoliams bankininkams tai būtų netgi ne lygis…

  Jei mažumų “garantijos” atkrenta, tai dėl ko dar jie gali tikėtis prieglobsčio Didžiojoje Britanijoje? Prašyti jo gali tik tie asmenys, kurie yra politiškai savo šalyse persekiojami arba jiems gali grėsti mirties bausmė pagal tos šalies, kurioje buvo galimai vykdoma nusikalstama veikla, įstatymus. Lietuvoje, kaip žinoma, už tokias padarytas veikas gresia tik iki 10 metų nelaisvės. Kiek prisimenu, tik “Sekundės” banko valdybos pirmininkuiGintarui Diliui ir EBSW “holdinginiam” vadui Gintarui Petrikui teko “cypėje” pasėdėti.(Anot tokio buvusio turtuolio Jono Miliausko, G.Dilys jam prisipažino(ir tai yra įrašyta), kad išėjęs iš kolonijos Dilys vis dar gauna pinigų iš “Sekundės” skolininkų. LŽ) Kiti kažkaip išsisukdavo, o jų visų iššvaistytas lėšas su galimais “otkatais” sugėrė mūsų žemelės smėlis, kurio atsargos vis dar neišsenkančios.

  Neteko girdėti, kad “Snoro” akcininkams kada nors ar dabar būtų reiškiamos politinės pretenzijos. Tokia mintis netgi šiek tiek juokinga. Odiozinei asmenybei V.Antonovui net jo tėvynėje ankšta darėsi, o pas mus vis tiek jo investicijoms su galimo lėšų atplovimo pėdsakais raudonas kilimėlis prie R.Šarkino buvo tiesiamas. Tik dabar susigriebta ir nauja stambi emisija buvo laiku sustabdyta. Tegul Irano prezidentas savo branduolinėms programoms kitur lėšų kanalų pasiieško. Kiek galima iš Lietuvėlės tyčiotis? Jei yra padaryti kriminaliniai nusikaltimai, tai juos gali nustatyti tyrimas ir įvertinti teismas. Jei tokių nusikaltimų konkretiems minimiems bankininkams “Snoro” banko tikrąjam šeimininkui V.Antonovui ir jo statytiniui direktoriui R.Baranauskui teisme nebus įrodyta, tai niekas jiems pretenzijų neturės, o jų turimas banko akcijos vis tiek turės būti valstybės išpirktos. Tačiau, kas gali tokia gražia bėgliams pasaka šiandien gali patikėti? Bet kuriuo atveju kažkur dingę milijardai turi būti grąžinti į “Snoro” banko depozitą, kurį šiuo metu prižiūri Lietuvos bankas. Iš kur jie tokias lėšas paims? – jų problema. Jei pardavė Ukrainoje esančio banko savo turimas akcijas, tai gal tų milijonų dar nespėjo kur prie Dniepro užkasti? Bent jau gal to tikisi Lietuvos nukentėję verslininkai su jų išsirinktu D.Arlausku priešakyje. Jei buvo padarytos kažkokios dokumentų klastotės ar dar kas nors nusikalstamo, tai už tai turi būti atsakyta pagal LR įstatymus.

  Bidžioji Britanija yra ES narė ir jai galioja Europos Sąjungos teisiniai aktai. Nei viena ES šalis neturi teisės globoti įtariamuosius, kuriems pareikšti kriminalinės veikos įtarimai bet kurioje ES šalyje. Net ir Norvegijoje, kuri nėra ES šalis, gauti prieglobstį įtariamajam R.Baranauskui su šeima būtų keblu. Jo žmona yra grasinusi, kad jau kyla noras paimti, kaip masinis žudikas Breivikas, automatą ir šaudyti į Lietuvos gyventojus. Toks grasinimas taip pat, manau, neliko nepastebėtas mūsų teisėsaugos. Kiek tokie išreikšti ketinimai yra realiai pavojingi visuomenės saugumui? – reiktų prokuratūrai dar aiškintis. Ponia Baranauskienė, tikriausiai, gerai žinojo, kad “Snoro” banko ir jo akcininkų turto panauda buvo suspenduota. Nežiūrint to, ji bandė kirsti Lietuvos sieną su bankui “Snoras” priklausančiu prabangiu automobiliu. Ji nepanoro sėsti į pareigūnų automobilį ir pasiliko kelyje su dviem apsauginiais laukti savo dukros su nuosavu automobiliu. Nenorėjo, tai nenorėjo. Tai – jos teisė, bet nereikėjo šmeižti, kad buvo išmesta ir palikta naktį kelyje likimo valiai… Kiekvienas melas bumerangu grįžta…

 2. Mr Ehidiamen Mr Ehidiamen rašo:

  Sveiki visi,
  Ar jums finansų krizė? Ar jums buvo atmesta banko,
  nes jūs turite blogą kredito ir kreiptis dėl paskolos dabar
  per artimiausius 48 valandų gaus, jei jums reikia paskolos visų
  jūs turite padaryti, tai susisiekti su mumis e-mail: austenwingerfinancialfirm@gmail.com


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...