2011 Gruodžio 16

Londone nagrinėta “Snoro” byla

veidas.lt

a

"Lietuvos žinios"

Penktadienį prieš Londono Vestminsterio magistrato teismą stojo Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas – buvę banko „Snoras“ vadovai, praneša portsmouth.co.uk.

Pasak portalo lrytas.lt, teisėjas pasisakė už aštuonių savaičių laikotarpį, per kurį turėtų būti surinkti ir pateikti papildomi įrodymai gynybos labui. Teisiamų buvusių banko savininkų Vladimiro Antonovo ir Raimondo Baranausko gynėjai tam prašė ilgesnių terminų. Sausio 30 dieną numatomas kitas bylos svarstymas.

Portalo delfi.lt teigimu, teismo posėdyje penktadienį pristatyti Lietuvos išduoti Europos arešto orderiai. Teismui pranešta, kad bankininkai įtariami iš „Snoro“ pasisavinę 897 mln. litų. Kada bus priimtas sprendimas dėl bankininkų ekstradicijos – kol kas neaišku.

Teismas turės nuspręsti, ar išduoti Lietuvos teisėsaugai šiuos verslininkus pagal Europos arešto orderį (EAO). Manoma, kad procesas gali tęstis ne vieną mėnesį, kadangi R. Baranauskas prašo politinio prieglobsčio Anglijoje.

Generalinė prokuratūra siekia, kad turto pasisavinimu įtariami bankininkai būtų išduoti Lietuvos teisėsaugos institucijoms.

Abu buvę „Snoro“ vadovai sulaikyti Londone lapkričio pabaigoje pagal Lietuvos prokurorų išduotą Europos arešto orderį. Jie abu pripažinti įtariamaisiais dėl turto pasisavinimo stambiu mastu, dokumentų klastojimo, o R. Baranauskas – ir dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi. Lapkričio pabaigoje teismas nusprendė V. Antonovą paleisti už 300 tūkst. litų užstatą, o R. Baranauską – už 800 tūkst. litų, iš jų buvo paimti pasai.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Anonimas Anonimas rašo:

    Štai dabar ir pakiš koją Lietuvai visa sistemos ir GP korupcija.Man atrodo,Antonovo ir Baranausko advokatai sumaniai ir išradingai žais šia korta.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...