2011 Kovo 31

Rusija

Policija neturėjo teisės sulaikyti Limonovo

veidas.lt

Maskvos Helsinkio grupės vadovę Liudmilą Aleksejevą papiktino neužregistruotos partijos “Kitokia Rusija” lyderio Eduardo Limonovo sulaikymas prie Triumfo aikštės.

“Jeigu jis nepažeidė įstatymų, kodėl buvo sulaikytas? Kokią teisę jie turėjo? Daroma kvailystė po kvailystės”, – ketvirtadienį agentūrai “Interfax” sakė L.Aleksejeva.

E.Limonovas rengėsi dalyvauti Triumfo aikštėje vyksiančiam mitinge, kurio nepavyko suderinti su merija. Maskvos valdžia atsisakė patenkinti E.Limonovo ir jo bendražygių prašymą. Maskvos policija perspėjo, kad nesankcionuotas mitingas bus išvaikytas.

Ketvirtadienį Triumfo aikštę supo keli šimtai policijos ir vidaus reikalų kariuomenės karių.

“Human Rights Watch” (HRW) biuro Maskvoje vadovo pavaduotoja Tatjana Lokšina “Interfax” sakė, kad jai kelia nerimą E.Limonovo sulaikymas, tačiau, anot jos, jis žinojo, kas jo laukia.

“Limonovo sulaikymas nebuvo mums netikėtas. Iš pat pradžių, kai tapo akivaizdu, kad leidimo akcijai surengti jis negaus, šis sulaikymas tapo neišvengiamas. Jis pats tuo nė kiek neabejojo”, – sakė T.Lokšina.

Ji pareiškė, kad grupei visuomeninių organizacijų aktyvistų su L.Aleksejeva pavyko gauti valdžios leidimą kovo 31 dieną 19 val. surengti mitingą Puškino aikštėje.

“Ne kartą Eduardo Limonovo ir jo šalininkų demonstruotas nenoras eiti į kompromisą verčia manyti, kad jiems rūpi ne pats renginys, o viešumas, kai sulaikomi aktyvistai”, – sakė T.Lokšina.

“Tačiau tai, kad Liudmilai Aleksejevai ir jos šalininkams pastaraisiais mėnesiais be trukdymų pavyksta gauti leidimus rengti mitingus Maskvos centre, nereiškia, kad Maskvoje pagerėjo padėtis, susijusi su susirinkimų laisve”, – pridūrė ji.

“Akcijos, kurioms vadovauja Aleksejeva, su Maskvos valdžia suderinamos. Tačiau tokios akcijos, kaip “Rūstybės diena”, kitokios protesto akcijos paprastai nesuderinamos. Už Maskvos ribų ir akcija “Judėjimai 31″ vyksta labai problematiškai”, – aiškino teisių gynėja.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...