2013 Lapkričio 02

LituanicaSAT-1 jau pasiekė NASA būstinę Hiustone

veidas.lt


Praėjusią savaitę tiesioginiame LRT televizijos eteryje iš Lietuvos išlydėtas pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“ sėkmingai pasiekė Hiustone (Teksaso valstija) įsikūrusią kompanijos NANORACKS būstinę, kur bus papildomai patikrintas ir paruoštas skrydžiui į kosmosą gruodžio 8-ąją.

„LituanicaSAT-1“ iniciatoriai Vytenis Buzas ir Laurynas Mačiulis palydovą išlydėjo Tarptautiniame Vilniaus Oro uoste. „Šis mažas, tačiau visai Lietuvos technikos ir mokslo istorijai reikšmingas palydovas į JAV išskrido penktadienio vakare. Vakar gavome patvirtinimą iš palydovą priėmusių NANORACKS atstovų, kad JAV, Cincinatyje (Ohajo valstija), muitinės procedūrą palydovas praėjo sėkmingai ir šiandien buvo perduotas NANORACKS kompanijos, kuri ir organizuos skrydį į kosmosą, specialistams paruošiamiesiems darbams“,- teigia Misijos vadovas Vytenis Buzas.

Pasak UAB „DHL Lietuva“ viceprezidento Mindaugo Pivoriūno, būdami skubių siuntų verslo pradininkais,  DHL nutarė padėti Lietuvos kosmoso entuziastams tuo, ką išmano ir daro geriausiai – nugabendami palydovą į JAV. „Ši siunta dėl pačio projekto svarbos Lietuvai įvertinta kaip ypatingai svarbi ir išskirtinė. Patvirtiname, kad palydovas į JAV nukeliavo saugiai, buvo išmuitintas bei pristatytas per numatytą terminą atsakingiems asmenims. Tikimės, kad tai- ne paskutinė DHL kosminė siunta iš Lietuvos“,- teigia M.Pivoriūnas.

„Sukurdami pirmąjį veikiantį bei pilnai funkcionuojantį lietuvišką palydovo aparatą, VU mokslininkai parodė mūsų potencialą ir kuria Lietuvos kosmoso technologijų perspektyvą. Šiuo žingsniu Vilniaus universitetas pradeda Lietuvos kaip kosmines technologijas kuriančios valstybės erą“, – teigia l. e. p. VU rektorius prof. Jūras Banys.

Video: http://www.youtube.com/watch?v=JubGKyuOHCE&feature=c4-overview&list=UUh6mJBwP6Tvzqvjf3o4khPA

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...